Asi každý někdy chtěl mít krásně hebkou kůži, kterou mu bude každý závidět. Je proto ovšem potřeba něco udělat a něčemu se naopak vyhnout.
Pokud si budete upřímní, tak i vy jste někdy snili o jemné pokožce, která bude zářit už na dálku. Věděli jste ovšem, že i přesto, že je vzhled dán genetikou, stárnutí své pokožky můžete ovlivnit až o 90%? Vše záleží jen na vaší každodenní rutině a péči o ní. Proto zkuste tyto věci z vašeho života vyřadit, akorát si uškodíte.
Nedovolte vlasovým výrobkům se dotýkat kůže
Mnoho vlasových produktů, včetně šampónů, kondicionérů a přípravků pro upravení vlasů mají pro pokožku negativní účinek v podobě ucpávání pórů. To následně vede k prasklinám, akné, pupínkům a dalším podrážděním na hlavě a obličeji. Bývá to způsobeno sírany, které jsou mnohdy v těchto přípravcích obsaženy, proto možná zkuste přejít na bez sulfátové výrobky.
Používáte na pleť až příliš mnoho produktů
Každodenní střídání produktů na pleť může být pro vaši pokožku náročné, protože přemíra konzervačních látek a přísad mohou aktivně přispívat k akné a stav kůže dokonce zhoršit. Místo častého experimentování se tedy zkuste držet jednoho až dvou produktů, dejte jim čas a uvidíte, že to bude lepší.
Nesprávné použití přípravků na odstranění chloupků na obličeji
Nesprávné odstranění chloupků na obličeji pomocí komedogenních přípravků může způsobit akné na vašem obličeji, protože mají tendenci ucpávat póry. Zbavíte se sice jednoho problému, ale bude vás trápit druhý. Proto se vyhněte výrobkům s obsaženým palmovým olejem, kokosovým olejem či pšeničnými klíčky.
Cestování může přeci jen být na škodu
Jakmile cestujete někam, kde jste ještě nebyli, vystavujete tím svou pokožku novému prostředí, které pro ni může být škodlivé. Ovlivňují to různé faktory, jako je slunce, teplo, chlad či vlhkost a ty mohou přispět k vytváření akné a zhoršení celkového stavu kůže. Vždy se proto snažte novým podmínkám přizpůsobit a nezapomínejte na používání opalovacího krému.
Toxiny ve vašem odličovacím produktu
Toto je další běžná kosmetika, která pokožce spíše škodí a může způsobovat akné. V odličovači se totiž mnohdy nacházejí toxické přísady. Opět se tedy snažte vyhledat nekomedogenní produkty a make up zkuste z většiny smývat obyčejnou vodou.
Konzumace zpracovaných potravin není prospěšná
Jídlo s vysokým obsahem sacharidů, jako jsou například koláče či hamburgery, může vyvolat akné. Není se čemu divit, může za to vysoký glykemický index, který přímo ovlivňuje hladinu cukru v krvi a tím způsobuje podráždění pokožky. Zkuste se tedy více opřít o potraviny bohaté na bílkoviny či ovoce a zeleninu.
Spaní na břiše je možná pohodlné, ale ne prospěšné
Váš polštář vše absorbuje a jakmile spíte na břiše, přitlačíte na něj svůj obličej, což znamená, že se do něj dostanou všechny bakterie, co byly v polštáři obsažené. To opět ucpává póry a vede k nadměrné tvorbě akné. Navíc ve spánku je běžné slintat, jakmile spíte na jedné straně, což má opět za následek ucpání pórů.
Nadměrné drhnutí obličeje čímkoliv
Možná si myjete obličej s myšlenkou, že jej chcete co nejvíce očistit, ale pozor, nikdy jej přehnaně nedrhněte. Tím by mohlo dojít až k přehnané exfoliaci, která má na vaši pleť negativní dopady. Raději si obličej umývejte častěji, než jej jednou za den pořádně drhnout.
Mytí příliš teplou či studenou vodou
Pokud jde o zdraví vaší pokožky, klíčová je také teplota vody. Zatímco studená voda účinně neodstraní všechny nánosy, co se na pleti stihly udělat, příliš teplá voda vaši pokožku vysuší a podráždí. Nejlepší vodou na umývání je tedy vždy vlažná, ta odstraní všechny nečistoty a zároveň nenaruší přirozenou strukturu pokožky.
Po ránu si vždy umyjte obličej
Důsledkem dlouhého spánku se na obličeji nahromadí různé oleje, špína a bakterie. Kůže totiž během něj prochází procesem opravy, který způsobuje, že ze sebe vylučuje všechny toxiny. Pokud tento nános ráno řádně nesmyjete, bude se na vašich tvářích držet a dělat neplechu.