Chyby v líčení, které vám přidají 10 let: Oční linky ve stylu devadesátek jsou velký přešlap

Seznamte se s nejčastějšími chybami v líčení a obloukem se jim vyhněte. Nejenže se zachráníte před faux pas, ale také omládnete.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Líčení je v životě některých žen nezbytností, kterou musí vykonat (bez výjimky) každý den. Jiné dámy se líčí sporadicky, další dekorativní kosmetiku z různých důvodů odmítají úplně. Ať již patříte do kterékoliv z těchto tří skupin, vždy je dobré vědět, jak se v případě potřeby vhodně upravit tak, abyste po svém zásahu nevypadaly zbytečně o několik let starší. Seznamte se s nejčastějšími chybami, které v líčení leckdy udělají i zkušenější „parádnice“, a napříště se jim obloukem vyhněte.

Silná vrstva make-upu

Jednou z nejčastějších chyb, kterou ve snaze zamaskovat nedokonalosti pleti děláte, je nanesení příliš silné vrstvy make-upu. Tou sice schováte všechna problematická místa, avšak zároveň skryjete i přirozené stínování pleti. Váš obličej tak vypadá jako maska – sice dokonalá, ale umělá. Zkuste nanášet slabší vrstvu a seznamte se s tónovacími produkty, jež vám pomohou navrátit přirozený vzhled.

Příliš naneseného pudru

Pudr nanášíte zpravidla ve chvíli, kdy chcete zmírnit lesk vaší pleti. Jedná se o skvělého, avšak zrádného pomocníka. Abyste nevypadaly zbytečně starší (pudr dá vyniknout vráskám a rozšířeným pórům), pracujte s ním velmi opatrně. Před nanesením na tvář štětec či pudřenku lehce oklepejte.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tenká linka obočí

Tvar a šířka obočí jsou poměrně hojně diskutovaným tématem. V průběhu minulého století se trend jeho úpravy několikrát změnil. Dnes je v módě husté a upravené obočí. Jestliže ho nesnášíte a prahnete spíše po tence a ostře tvarované lince, mějte se na pozoru. Zbytečně tím zvyšujete svůj zdánlivý věk.

Rozjasňovač na problematickou pleť

Oblíbenou součástí dekorativní kosmetiky, s níž můžete svůj vzhled povznést, nebo naopak výrazně zhoršit, je rozjasňovač. S jeho pomocí dokážete zamaskovat kruhy pod očima i unavenou pleť. Ovšem když zvolíte špatný odstín, nevhodný způsob aplikace či nesprávné místo, můžete svoji vizáž citelně poznamenat. Vhodnou volbou není ani aplikace rozjasňovače na problematickou pleť.

Nízko nanesená tvářenka

Tvářenku čili zdravíčko zná pravděpodobně každý. Jestliže ho chcete použít, dejte si pozor, kam ho aplikujete. Jakmile ho nanesete níže než na lícní kosti, dodáte svému obličeji unavený a vyčerpaný vzhled, který vám pouze přidá zdánlivé roky. O něco starší vás udělá i v případě, kdy ho nanesete příliš.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Světlé stíny u vnějších koutků očí

Líčení očí, kdy pracujete se stíny, bází, tužkou na oči, řasenkou, rozjasňovačem a dalšími produkty, je samo o sobě zrádnou disciplínou. Jestliže nechcete zbytečně zvýraznit jemné vrásky (a přidat si tím alespoň 10 let), které jejich okolí často hojně lemují, vyvarujte se nanesení světlých stínů do vnějších koutků očí.

Linky pouze na spodních víčkách

Poslední chybou v líčení, kterou stále dělá mnoho z vás, je aplikace očních linek výlučně na spodní víčka. Jestliže chcete své oči zvýraznit, použijte linky na obě víčka nebo pouze na ta horní. Nikdy si je nenanášejte jen na spodní – vytváříte si tak malé, unavené oči obklopené vějířem vrásek. A to jistě nechcete.

Líčíte se, nebo preferujete přirozenost?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články