Červené víno obsahuje vzácnou látku, která prodlužuje životnost buněk a omladí pleť na počkání. Jaké množství je to správné?

Červené víno je nápoj králů. Pomáhá udržet pevné zdraví, ale také krásu vašich vlasů i pleti. Poznejte celou škálu jeho benefitů a zařaďte ho do své kosmetické rutiny.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nalijme si čistého vína… a pak si ho dejme na vlasy! Že je to zvláštní adaptace? Červené víno ale skutečně zdraví našich vlasů i pleti prospívá. Červené víno oplývá nesčetnými benefity pro lidské tělo. A to při užití nejen vnitřně, ale i zvnějšku. Proto si otevřete lahvinku červeného, dejte si skleničku při čtení našeho článku a pak důkladně zvažte, co uděláte s tím zbytkem, který vám zůstal v láhvi.

Zdraví prospěšný alkoholický nápoj

Nadměrná konzumace alkoholu škodí, to je fakt. V přiměřené míře a v tom správném nápoji ale přináší spoustu výhod od čištění organismu, přes ochranu jater až po zlepšení zdraví kardiovaskulární soustavy. Víno obsahuje zdravé cukry, kyseliny, flavonoidy, antokyany, vitamin E, enzymy a polyfenoly, a také minerály, jako je hořčík, draslík, vápník nebo mangan. V červeném víně se pak ve zvýšené míře objevuje také železo.

iZdroj fotografie: Pixabay
Červené víno obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek.

Většina z těchto látek přispívá k vyplavování škodlivin z těla. Snižují škodlivý LDL cholesterol a působí k ochraně kardiovaskulární soustavy. Zvýšený obsah železa v červeném víně pak přispívá k lepšímu vstřebávání vápníku a tím působí proti řídnutí kostí.

Červené víno jako elixír krásy

Nejen vnitřní užití, ale také vnější aplikace červeného vína přináší celou řadu výhod, v tomto případě na udržení krásy a zdravého vzhledu. To obojí samozřejmě začíná uvnitř, proto si tu jednu zdravotní skleničku neupírejte. Zbytek pak využijte pro péči o své vlasy i pleť. Prospívá totiž při různorodých stavech.

iZdroj fotografie: Pixabay
Ze zdravotních benefitů červeného vína profitují zejména ženy.

Červené víno pomáhá:

 • Stárnoucí pleti
  Antioxidanty, zejména pak flavonoidy s názvem resveratrol a tanin pomáhají zpomalovat proces stárnutí. Stimulují totiž tvorbu kolagenu a elastenu, čímž zlepšují pružnost pokožky, vyrovnávají jemné vrásky a působí proti ochablosti.
 • Aknózní pokožce
  Lokální aplikace na pleť čistí a stahuje póry, což je zásadní proti vzniku zánětlivých ložisek a pupínků. Kromě toho působí víno antisepticky a protizánětlivě, takže léčí i pupínky, které už se stačily vytvořit.
 • Matné pleti
  Plyfenoly dokážou opticky rozjasnit pleť tím, že ji mírně zesvětlují a dodají jí zářivý vzhled. Navíc díky obsaženým kyselinám víno rozpouští odumřelé kožní buňky, čímž podporuje obnovu pleti a dodává jí tak mladistvost.
 • Slabým a padajícím vlasům
  Silné antioxidanty ve víně spolu s minerálními látkami a vitaminem E podporují tvorbu kolagenu a keratinu, čímž obnovují a opravují každý jednotlivý vlas. Mimoto zabraňují vypadávání vlasů a snižují tvorbu lupů tím, že podporují krevní oběh ve vlasové pokožce.

Vinné elixíry s bylinami

Pro použití červeného vína nemusíte o ničem nijak zvláštně přemýšlet. Stačí nanést trochu vína na vatový tamponek a tím otírat obličej jako pleťovou vodou, anebo tuto zázračnou tekutinu použít pro splachování vlasů, na nichž nechte víno 15 až 20 minut působit a pak opláchněte čistou vodou.

Kromě prostého vína pak můžete připravit i různé bylinné elixíry, které účinky vína ještě podpoří. Můžete do vína třeba naložit různé bylinky. Proti padání vlasů působí třeba lopuch, kopřiva, ořechové listí, bříza nebo chmel. Tytéž bylinky pomáhají také pro posílení vlasů slabých a lámavých. Na osvěžení pokožky pak působí heřmánek, máta, levandule, pýr, lopuch nebo třeba měsíček či lichořeřišnice.

Pokud byste si chtěli podobné přírodní elixíry krásy připravit, stačí tyto byliny, nejlépe čerstvé, ale poslouží i sušené, naložit do vína a nechat je tři týdny odležet. Pak už je použijte tak, jak píšeme výše. Výsledky pravidelného používání na sebe nenechají dlouho čekat. Vaše vlasy ani pleť nikdy nebyly krásnější!

Jaké máte zkušenosti s bylinnými prostředky pro zlepšení kvality vlasů a pleti?

Zdroj: TimesofIndia

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Mám mnohaleté zkušenosti na poli novinářství z mnoha tuzemských časopisů. Můj profesionální přístup a kreativní pohled přinášejí na web zajímavé a inspirativní články. Jsem průvodkyní pro každého, kdo hledá rovnováhu mezi moderním životním stylem a osobním rozvojem.

Zobrazit další články