Pozvedněte spadlá víčka bez operace: Dejte na 7 způsobů, které kůži pomohou vrátit se do původního stavu

Vyzkoušejte triky, které vám pomohou, pokud vás trápí povislá oční víčka. Tento problém se s přibývajícím věkem nevyhne téměř žádné ženě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dlouhé hodiny koukání do monitoru počítače nebo na televizi a přibývající věk jsou zárukou toho, že vás začnou trápit povislá horní víčka. Jde o estetický i zdravotní problém. Dokonce může vést ke zhoršení zraku a onemocnění očí. Pak už nezbývá nic jiného, než vyhledat lékaře. Při zdravotních důvodech by případnou operaci víček hradila pojišťovna. Můžete tomu však předejít, budou vám stačit věci, které má každý doma.

1) Dobrý spánek

Základem je dostatek spánku. Pokud spíte málo nebo špatně, jste ve stresu a oči jsou unavené. Tím se více se uvolňují svaly kolem očí a začnou mít tendenci povolovat. Aby tento problém nenastal, je nutné chodit spát včas, dopřát si tolik hodin spánku, kolik potřebujete k tomu, abyste nebyli unavení a cítili se svěží, odpočatí a plní energie.

2) Led

Ledové obklady obecně působí na otoky. Je to proto, že led zužuje cévy a stahuje svaly. V případě očních víček snižuje jejich ochablost. Návod, jak na to, je snadný. Stačí, když na chvíli přiložíte kostku ledu na oční víčka. Můžete ho zabalit i do kusu látky. Účinek by měl být okamžitý.

3) Čajové sáčky

Na uvolněná oční víčka zabírá i netradiční obklad ve formě čajových sáčků. Ideální je heřmánkový čaj, má totiž protizánětlivé účinky. Když si budete připravovat heřmánkový čaj, pytlíčky nevyhazujte, ale nechte je někde vychladit. Pak si je přiložte na 15 až 20 minut na oči. Sáčky také můžete dát do lednice a obklad získá další rozměr ve formě příjemně chladivého účinku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Okurka

Pravděpodobně nejznámější stimulant očí i pokožky je okurka. Populární obklad z okurkových plátků skutečně funguje. Tato zelenina totiž obsahuje kyselinu kávovou a kyselinu askorbovou. Obě zmírňují záněty a zpevňují pokožku. Na oči přiložte plátky vychlazené okurky na 15 až 20 minut a relaxujte. Výsledkem tohoto obkladu budou osvěžená víčka i pleť.

5) Vaječné bílky

Jakmile vám někde ukápne vaječný bílek, můžete vidět, jak rychle zaschne, zatáhne se a vytvoří hladký průhledný film. Podobně to funguje, když jej použijete na oční víčka. Výsledek bude okamžitý. Bílky zpevní a napnou pokožku. Je nutné, aby pleť kolem očí byla čistá a suchá. Pak na ni naneste malé množství vaječného bílku a počkejte, až zaschne. Poté ho smyjte studenou vodou.

6) Jezte hrozny

Přestože většina lidí preferuje víno v tekutém stavu, i hrozny byste si měli zamilovat. Obsahují totiž řadu vitamínů, které zabraňují, nebo alespoň zpomalují proces stárnutí buněk. Pokud do svého jídelníčku hroznové víno zařadíte ideálně každý den, můžete se spolehnout, že se to projeví na vašem mladistvém vzhledu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

7) Cvičení

Obličejová gymnastika je celkem populární metodou, jak zabránit tvorbě vrásek. Cviky existují i na posílení očních víček. Dva můžete hned vyzkoušet. Dejte dva prsty na vnější koutek oka a jemně zatlačte. Pak pevně zavřete oči, vydržte 5 sekund a povolte. Opakujte to 10krát. Nebo si dejte ruce na čelo, popotáhněte obočí nahoru a silně zavřete oči. Budete cítit napětí v oku. Vydržte 5 sekund a pak povolte. Opakujte 10krát.

Jaké triky používáte na povislá víčka?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články