Čas sice nezastavíte, ale můžete ho přibrzdit. Těchto 7 jednoduchých pravidel vám pomůže oddálit stárnutí o 10 let

Pokud se zaměříte na těchto 7 věcí, nejenže budete vypadat mladší, ale budete se tak i cítit. A to si nejspíš přeje každá žena i nejeden muž.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud chcete vypadat mladší, nemusíte utrácet za drahé kosmetické přípravky nebo plastické operace. Stačí, když se zaměříte na to nejzákladnější. V podstatě to ani nevyžaduje žádné velké sebezapření nebo dodržování drastických praktik. Když se vnitřně nastavíte pomocí těchto 7 pravidel, nejenže budete vypadat mladší, energičtější a zdravější, ale také budete ve větší psychické pohodě.

1) Úsměv je základ

Když se budete více usmívat, zlepší to den lidem kolem vás, ale i i vám samotným. Nic to nestojí a opravdu se budete cítit pozitivněji naladění. Nemluvě o tom, že lidé, kteří se usmívají, působí mnohem mladším a energičtějším dojmem. Vyplynulo to ze studie, pří které dobrovolníci tipovali věk lidí na fotografiích. Když se lidé usmívali, odhadovali jim o 5 až 10 let méně, než když měli normální výraz. A také nezapomeňte, že platí známé rčení, že smích prodlužuje život i mládí.

2) Prozradí vás ruce

Ruku na srdce, jak často právě o ruce pečujete? Možná je párkrát v týdnu namažete před spaním nějakým krémem, který u postele vydrží se povalovat řadu měsíců, než ho spotřebujete. O ruce prostě zapomínáte pečovat nebo vám vadí, když jsou mastné. Jenže o vašem věku ruce prozrazují mnohem víc, než obličej nebo tělo. Každý den je proto hydratujte a vyživujte krémy a také chraňte před slunečním zářením.

3) Opomíjené obočí

Pokud je oko oknem do duše, je obočí jeho rámem. A opravdu to platí. Upravené obočí orámuje celý obličej. Pokud ho máte zanedbané a přerostlé, nebo naopak tenké či vypelichané, nebudete nikdy vypadat mladší. Obočí by mělo mít barvu, která je o tón světlejší než barva vlasů. Neplatí to samozřejmě pro blond odstíny. Myslete na to, že upravené obočí přiláká pozornost k vašim očím a budete působit rozjasněně a mladistvě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Hrozny nejen k jídlu

Jezte více hroznového vína, které patří mezi nejzdravější druhy ovoce. Obsahuje asi 80 procent vody a spoustu vitamínů a minerálů jako je draslík, železo nebo vitamín C, B a P. Bobule v sobě ukrývají také velmi účinný antioxidant resveratrol, který pohlcuje škodlivé volné radikály, čímž výrazně působí proti stárnutí kůže. Hrozny můžete použít i jako zábal nebo do koupele. Pomáhají udržet vlhkost v buňkách a právě hydratace je klíčovým tajemstvím mladé a pevné pleti.

5) Síla zeleniny a ovoce

Blahodárný účinek zeleniny a ovoce na lidský organismus je známý. Víte ale, že jejich konzumací rovněž zabráníte vzniku vrásek i vysoušení pokožky a naopak můžete získat zářivou barvu kůže, pružnější pleť a mladistvou svěžest? Obsahují totiž spoustu vitamínů a minerálů. Ty účinně působí proti volným radikálům, jež způsobují stárnutí buněk. Sáhněte po malinách, jahodách, borůvkách, avokádu, mrkvi, rajčatům i listové zelenině a pokožka vám poděkuje.

6) Jezte tučné ryby

Tučné ryby obsahují pořádnou porci omega 3 mastných kyselin, které jsou důležité pro pleť a pomáhají ji udržovat hydratovanou a zdravou. Také zmírňují záněty a zarudnutí pokožky. Zároveň jsou zdrojem vitamínu E, který bojuje s volnými radikály a zpomaluje stárnutí pleti. Obsahují také zinek, jenž působí protizánětlivě a přispívá k tvorbě nových kožních buněk. V jídelníčku by tedy alespoň dvakrát v týdnu měly tučné ryby mít své místo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

7) Cvičení a spánek

Pohyb, kterému moderní životní styl příliš nenahrává, je důležitý pro správné fungování organismu. Když budete pravidelně cvičit, ideálně 150 minut týdně, budete v kondici, zlepší se vám zdravotní stav a také to zaručí dostatek spánku. Právě nedostatek spánku totiž sehrává klíčovou roli v předčasném stárnutí. Nebojte se pohybu, nikdo po vás nechce, abyste uběhli půlmaraton. Stačí třeba nějaké domácí cvičení nebo alespoň chůze.

Jaké máte tipy na zpomalení stárnutí?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
Události247.cz
Události247.cz
Putin má sám z jaderných zbraní strach. Bojí se oprávněně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost