Skořápky z vlašských ořechů nevyhazujte. Rozemleté nadrobno mají zázračné účinky na pleť. Omladí až o 10 let

Odumřelé kožní buňky poškozují vzhled pleti. Zbavte se jich ekologicky a šetrně s pomocí rozdrcených skořápek z vlašských ořechů, které dokážou zahojit jizvy, a dokonce i akné.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vlašské ořechy jsou levné a snadno dostupné, a přitom přinášejí celou řadu benefitů pro naše zdraví i krásu. Tvar jádra nápadně připomíná lidský mozek, který z jejich konzumace těží nejvíce. Vlašské ořechy ale přinášejí výhody i pokožce, a to nejen formou konzumace jader. Užitečné jsou i samotné skořápky. Ty mají široké využití zejména v oblasti kosmetiky a péče o pleť.

1. Prášek ze skořápek čistí pleť

Skořápky vlašských ořechů je možné rozdrtit na prášek. Ten je dostatečně ostrý na to, aby působil jako mechanický exfoliant, tedy látka, která pomáhá odstraňovat odumřelé buňky z povrchu kůže. Výhodou tohoto druhu peelingu je fakt, že skořápky jsou chemicky intaktní. To znamená, že nebudou vytvářet nechtěné chemické reakce s přísadami dalších kosmetických produktů, čímž se liší od tradičních peelingů na chemické bázi. Díky tomu je účinek této kúry rychlejší a viditelnější.

iZdroj fotografie: Pixabay
Přírodní peelingové mýdlo je skvělý způsob aplikace prášku z vlašských ořechů

Pokud navíc zkombinujete aplikaci ořechového peelingu s hydratačním krémem či pěsticím sérem, tato kombinace vaší pleti dodá zdravý lesk a zářivý vzhled. Při pravidelném používání se výhody ještě zvyšují. Kromě odumřelých kožních buněk dokáže prach ze skořápek zbavit pleť i nadbytečného mazu, který by ucpával póry a způsoboval nepěkné skvrny.

2. Zmírňuje akné a červené skvrny

Protože aplikace prášku z ořechových skořápek dokáže čistit a uvolňovat kožní póry, snižuje se pravděpodobnost jejich zanícení a vzniku akné. A pokud se přeci jenom nějaké objeví, bude méně nápadné. Při dlouhodobém používání pak mohou vymizet i staré jizvičky po zhojených zanícených pupíncích.

iZdroj fotografie: Pixabay
Peeling z ořechových skořápek dokáže zmírnit projevy akné

3. Uzdravuje mírné až středně těžké vyrážky

Ukázalo se, že aplikace prášku z vlašských ořechů dokáže zmírnit některé mírné až středně těžké kožní obtíže, jako jsou plísňové infekce či spáleniny od slunce. Skořápky totiž mají také regenerační vlastnosti, které dokážou hojit poškození kůže.

4. Peeling na obličej i tělo

Z prospěšných účinků skořápek z vlašských ořechů může těžit nejen pleť na obličeji, ale i pokožka celého těla. Na tělo však pro dosažení lepších výsledků použijte prášek hrubší. Povrch těla není tolik citlivý jako na obličeji. Můžete tak využít několik různých forem aplikace.

iZdroj fotografie: Pixabay
Vlašské ořechy se hodí na ošetření kůže na obličeji i na celém těle

5. Spolu s vitaminy vyživuje pleť

Prášek z ořechů nemusíte použít jen samotný, ale lze jej smíchat i s různými výživnými oleji a vitaminy. Díky tomu bude po jeho aplikaci pokožka jemnější a jasnější než kdykoliv předtím. Další složky tak jeho výhody ještě zesílí.

6. Je šetrný k životnímu prostředí

Prášek z vlašských ořechů je čistě přírodní, a proto je přátelštější k životnímu prostředí než různé produkty chemického průmyslu, které často obsahují mikroplasty a jiné závadné látky. Ty se později usazují nejen v těle, ale i ve spodních vodách, a tak poškozují rostliny a ohrožují živočichy. Ve srovnání s nimi jsou produkty z vlašských ořechů mnohem šetrnější a bezpečnější.

Používáte raději chemické, nebo přírodní peelingové preparáty?

Zdroj: PlantBasedFaqs

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství