Zvýrazňují nedostatky a přidávají na vzhledu nejmíň 15 let: Čtyři odstíny rtěnek, které žádné ženě nesluší

Toto jsou ty nejhorší odstíny rtěnek, které ženy mohou zvolit. Místo toho, aby váš obličej zkrášlily, vedou spíše ke zvýraznění nedostatků.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Je sice pravda, že rtěnky jsou individuální záležitostí a ke každému typu ženy se hodí jiná, toto jsou ale 4 odstíny, které nebudou slušet žádné ženě. Nelichotí vašemu obličeji a některé z nich přímo zdůrazňují nedostatky. Těmto barvám se proto rozhodně vyhněte a raději zvolte nestárnoucí klasiky.

1) Extrémně tmavé barvy

Tmavé odstíny jsou jedním z největších trendů kosmetického průmyslu v posledních letech. Vizážisté, celebrity, modelky, ti všichni přešli z veselých barev na ponuré odstíny hnědé a vínově rudé. Tyto rtěnky ale dokážou vašemu obličeji přidat vizuálně 10–15 let věku navíc. Okamžitě vystoupí drobné vrásky okolo úst, pleť vypadá bledě a bez života a rty jsou opticky užší.

2) Nostalgické odstíny fialové

Fialové rty byly nejvíce trendy asi před čtyřmi lety, jejich popularita od té doby ale klesá. Tento odstín je zrádný v tom, že podtrhne žíly a kruhy pod očima, které mají podobnou barvu. Navíc s touto rtěnkou můžete vypadat nechtěně starší. Lidé si fialovou rtěnku podvědomě spojují s obdobím 90. let, kdy byla také hodně v módě v kombinaci se třpytivými očními stíny.

3) Příliš světlá béžová

Toto je zářný příklad momentu, kdy minimalismus zabíjí mladistvý vzhled. Pokud zvolíte béžovou rtěnku, dávejte si pozor, aby příliš neladila s vaší pokožkou. Pokud bude splývat, bude váš obličej vypadat mdle, unaveně a bez výrazu. Zvolte proto raději trochu tmavší hnědou, aby tvar vašich rtů zůstal viditelný.

iZdroj fotografie: Pixabay

4) Oranžová barva nelichotí

Oranžové rtěnky nesluší snad žádnému typu obličeje. Tento odstín se extrémně obtížně kombinuje se zbytkem make-upu a s očními stíny. Zdůrazňuje navíc zarudnutí a velmi intenzivně přidává zubům žlutý odstín, což není nikdy žádoucí. Nejhorší jsou v tomto ohledu rtěnky, které jsou lesklé, protože upoutají všechnu pozornost na sebe, a tudíž i na vaše zuby.

Jaká je vaše nejoblíbenější barva rtěnky?

Zdroj: WikiHow
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články