Vaše nejodpudivější vlastnost podle znamení zvěrokruhu: Raci ze sebe dělají oběť, Vodnář jedná ukvapeně

Znamení zvěrokruhu odpovídají určitému datu a času. Jsou odvozená od polohy Slunce. Je jich celkem 12 a každému jsou přiřazeny určité atributy.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Snad v každém zábavném časopisu najdete horoskop pro jednotlivá znamení. Existují i knížky, v nichž jsou znamení popsána. Ve skutečnosti se jedná se o velmi starobylou záležitost. Klasický zvěrokruh vznikl už okolo roku 1 000 př. n. l. a je modifikací babylonského zvěrokruhu. Pojďme se podívat na to, jaké negativní vlastnosti se s jednotlivými znameními zvěrokruhu pojí.

Beran

Toto znamení je věrné jeho předobrazu, i zvíře beran má tvrdou hlavu. Totéž platí pro jedince, kteří se ve znamení Berana narodili. Všeobecně totiž srší všelijakými nápady. Nejdou-li však věci přesně podle jejich plánu, stanou se z nich hrubiáni, již nejdou pro ostré slovo příliš daleko. Není proto divu, že si ve svém nejbližším okolí udělají kolikrát i nepřátele.

Býk

Osoby, které jsou ve znamení Býka, mají tendenci nejen své blízké pronásledovat, ale být s nimi v co nejužším kontaktu. S oblibou překračuji hranici osobního prostoru. Neváhají zajít tak daleko, že často zraní i jejich city. Býci mají rádi materiální zabezpečení. Ke spokojenosti jim stačí dostat přesně to, co chtějí.

Blíženci

Toto znamení je rozporuplné. Jakoby se v něm schovávaly najednou dvě osoby. V jeden moment jsou lidé ve znamení Blížence schopni se smát, vzápětí přepnout do hysterie. Druhou jejich přirozeností je lhaní. Lžou s chutí a rádi. Je proto třeba dávat si pozor, abyste nespadli do jejich pastí.

iZdroj fotografie: Pixabay

Rak

Raci milují být opěvovanými oběťmi. Jsou ochotni se obětovat, přičemž doufají v to, že to jejich okolí řádně ocení a bude je uctívat. Veškeré situace Raci vnímají kritičtěji, než jaká je skutečnost. Rádi s druhými manipulují, zejména s jejich pocity, aby dosáhli svých cílů.

Lev

Znamení pojící se s králem zvířat. Pocit panovnické nadřazenosti mívají i jedinci, kteří se ve znamení Lva narodili. Jejich ego je velmi vysoko a mají o sobě až přehnané mínění. Většinou působí roztomile, a proto své okolí udivují tím, jak na sebe touží strhnout veškerou pozornost.

iZdroj fotografie: Pixabay

Panna

Panny se nikdy před ničím nezastaví. Podobají se tanku, který si jede za svým bez ohledu na okolí. Jsou schopné jít opravdu přes mrtvoly a nic jim není svaté. Neumějí ustupovat, ani když zjistí, že druzí mají pravdu.

Váhy

Lidé narození ve znamení Vah v sobě mají touhu vše ovládat. Nesnesou, aby druzí rozhodovali o jejich budoucnosti a činnosti. Obvykle se snaží dělat to, co uznají za vhodné, aniž by přemýšleli nad tím, co na to řekne jejich okolí.

iZdroj fotografie: Pixabay

Štír

Zástupci znamení Štíra jsou všechno jiné než kliďasové. Z míry je vyvede cokoliv, co neodpovídá jejich představě o správném postupu. Nenechají sebou manipulovat. Spíše jsou to oni, kdo své okolí donutí se chovat tak, jak chtějí.

Střelec

Střelci si nevytvářejí vztahy k věcem, ani k lidem. Rádi své okolí poučují o tom, jak se mají ostatní chovat a jak žít, protože jsou přesvědčeni o tom, že oni jediní říkají pravdu. Často chybují, ale to jim nebrání v tom, aby svým blízkým určovali, jak by měli žít.

iZdroj fotografie: Pixabay

Kozoroh

Toto znamení ví, že je zodpovědné jen samo za sebe. Neprojevuje zájem o lidi v okolí, jelikož ho zkrátka nezajímají. Na cestě za svými cíli Kozorozi neváhají manipulovat s ostatními lidmi podle toho, jak oni potřebují. Klidně se uchýlí i k vydírání, pokud to poslouží jejich účelu.

Vodnář

Vodnář touží zachránit svět před zničením. Bohužel to dělá takovým způsobem, že okolí jeho pohnutky nechápe, a tak je ani nedokáže ocenit. S plnou parou se vrhá do činností, které nejspíše prospěch nikomu nepřinesou. City ostatních jej nezajímají, nemá čas na ně myslet, jelikož je příliš pohlcen sám sebou. Některé své povinnosti plní ledabyle, což vede k nepříjemným následkům.

Ryby

Jedinci ve znamení Ryb neberou na vědomí svět takový, jaký je ve skutečnosti. Často si ho vysní, ale pak jsou překvapení, že je vše jinak. Na druhou stranu vynikají výbornou intuicí, což kompenzuje jejich neschopnost a neochotu řešit problémy každodenního života. Tento šestý smysl jim pomáhá plavat správným směrem.

O jaké horoskopy se zajímáte?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články