4 roční období, 4 různé osobnosti: Ve kterém ročním období jste se narodili vy?

V charakteru člověka se nepromítají jen genetické dispozice, výchova a životní zkušenosti, případně postavení hvězd v okamžiku jeho narození. Jistým způsobem jsou to i roční období.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Život každého člověka podstatným způsobem ovlivňuje roční období, ve kterém se narodil. Věřili na to naši předkové, svou teorii mají astrologové a dokonce to potvrzuje i studie vědců z britské The Univesity of Manchester. Roční období se odráží v osobnosti i chování. Souvisí to mimo jiné s nastavením biologických hodin jednotlivce a množstvím denního světla při jeho narození. Existují čtyři základní lidské charaktery typické pro jaro, léto, podzim a zimu.

Jaro: Jste duší společnosti

Pozitivně naladění bývají lidé, kteří se narodili mezi 21. březnem a 21. červnem. Po celý život zůstávají energičtí a mladiství. Jsou optimističtí, nezávislí, spontánní a přátelští. Milují zábavu a často jsou středem pozornosti. Mívají spoustu nápadů a plánů. Lákají je nové projekty. Současně jsou také impulzivní, neomylní, vyžadují pozornost a očekávají uznání. Podřídit se je pro jarňáky často problém. Zajímají se o politiku, média a životní prostředí. Lásce propadnou, když najdou toho pravého partnera.

 
Léto: Dobrodružství s věkem vyprchá

Lidé, kteří se narodili mezi 22. červnem a 23. zářím, touží po akci. Jsou také silně spjatí se svou rodinou a kladou důraz na své sebevyjádření. Letňáci jsou vstřícní, spolehliví a srdeční lidé, kteří milují děti. Odpočinek je pro ně velmi důležitý, protože se obtížně vyrovnávají se stresem. V mladším věku jsou podnikaví a dobrodružní, ale s přibývajícími roky mají tendenci zpohodlnět a být panovačnými. Zabývají se často gastronomií, ekonomií, herectvím, lékařstvím, učitelstvím nebo právem. Bývají věrní a vyžadují něhu.

Podzim: Budete vždy tak trochu tajemní

Osobnost lidí, kteří se narodili mezi 24. zářím a 21. prosincem, je v mnoha ohledech podobná podzimnímu počasí. Změny nálad a intenzivní prožívání emocí jsou pro ně typické. Jsou také proslulí extrémní loajalitou, skvělými pozorovacími schopnostmi a hlubokou znalostí lidí. Někdy překvapují okolí laskavostí a vřelostí, jindy chladem a odměřeností. Díky tomu zůstávají trochu tajemní a nepředvídatelní, což ostatní přitahuje. Pohybují se často v oblasti módy, designu, reklamy, ale také soudnictví. Trvá jim dlouho, než si vytvoří silný a láskyplný vztah.

astrologie iZdroj fotografie: Depositphotos

Zima: Potřebujete přemýšlet o samotě

Přemýšlivost je charakteristická pro lidi, kteří se narodili mezi 22. prosincem a 20. březnem. Potřebují proto trávit hodně času o samotě. Mají rádi četbu, filmy a hudbu. Svůj domov vnímají jako bezpečné útočiště před nástrahami světa. Pokud jsou zimáci motivování, dokáží být velmi kreativní a cílevědomí. Mezi jejich představami a realitou zeje často propast, což je důvodem, že propadají melancholii. Zabývají se přírodními vědami, architekturou, historií, uměním, ale mohou pracovat i jako piloti nebo zdravotníci. Chtějí trvalý vztah, ale na jeho vybudování potřebují víc času.

Jak moc na vás sedí tato charakteristika?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články