Způsob, kterým většina lidí uchovává vejce v ledničce může být zdraví škodlivý

Pokud milujete vejce a máte je i ve své ledničce, musíte myslet na některá základní pravidla. Je to právě tato potravina, kvůli které můžete skončit se střevními obtížemi, proto se mějte na pozoru.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Skladujte vajíčka jen tak, aby to pro vás bylo bezpečné. Pokud některé z těchto pravidel porušíte, zaděláváte si na nepříjemné problémy, které můžete řešit velice dlouho. Zkuste se na ně zaměřit a skladovat je správně. Určitě je konzumujte

Odborníci považují vejce za nejvýživnější potravinu ze všech. Jsou totiž perfektním zdrojem bílkovin. Kromě toho obsahuje minerály a vitamíny, celkem 18 typů a mnoho dalších užitečných složek. Každý člověk má své vlastní preference. Nejčastěji ale lidé jedí kuřecí, husí, kachní a křepelčí vejce.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Pozor na skladování vajec

Skladování

Snídaně s vejci je volbou většiny z nás. Z tohoto produktu můžete připravit jídlo pomocí různých receptů. Stalo se tradicí nakupovat desítky vajec a skladovat je v chladničce, kde jsou nízké teploty. Dělají obyvatelé severu Spojených států i Japonci, Australané a Evropané. Občané žijící v jiných zemích mají jinou tradici. Raději skladují vajíčka při pokojové teplotě.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Pozor na látky ve vejcích

Proč je chladnička špatnou volbou?

Pokud tuto potravinu skladujete v chladničce, existuje vysoké riziko nákazy salmonelózou.  To je uvedeno v mnoha studiích, které se problematikou vajec zabývají. Ve zveřejněných faktech se uvádí, že pokud je teplota pro skladování vajec nízká, je snazší reprodukovat salmonelu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ne každý ví, kam vejce patří

Pozor na látky ve vejcích

Co dělají Evropané? Očkují svá kuřata, jelikož je takový proces spolehlivou metodou, jak předejít proti salmonele. To znamená, že není třeba se obávat bakterií. Když ale zkonzumujete vajíčka, která nemají ověřený původ, může to být problém. Je těžké takovou bakterii odhalit, protože nemá barvu, zápach a ani není vidět. 

Při výběru vajec proto buďte opatrní. Vždy důvěřujte jen produktům, které prošly přísnými pravidly. Takové najdete především v běžných obchodních domech i větších supermarketech. Neváhejte vejce ovšem i přesto před uložením omýt ve vlažné vodě, abyste je zbavili baterií. 

137 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 678 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví