Vytvořte ze svého domova během chvilky oázu klidu

Domov by měl být za všech okolností místem klidu a míru, kde se budete skvěle cítit vy, vaše rodina i přátelé. Každá místnost by se měla stát příjemným místem, kde budete chtít trávit svůj čas, a to bez ohledu na velikost obytného prostoru.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Jistě teď myslíte na jednoduchou otázku: Jak to udělat? Věřte, že odpověď není vůbec složitá a rozhodně vás nemusí stát celou výplatu.

Podívejte se na rady a tipy od profesionální designéry interiérů Tiffany Brooks. Rychle zjistíte, že na změnu interiéru nepotřebujete obrovský rozpočet a dlouhé plánování. Někdy stačí jen pár drobných změn a můžete se dočkat neuvěřitelného výsledku. Tipy profesionálky zní:

  • zbavte se techniky,
  • znovu vymalujte,
  • rozsviťte prostor,
  • přidejte nějaký textil.

1. Pryč s technikou

Dnešní doba je přeplněná chytrými telefony, tablety, televizí apod. Odborníci radí si na to dávat pozor zejména v ložnici a najít si místo, kam veškerou elektroniku uložíte. V ložnici by neměla být televize, notebook a odvážlivci se mohou vzdát i svého chytrého telefonu. Pamatujte na to, že elektronika obecně funguje jako rušivý element, který vás často odpoutává od vašich blízkých.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Doma byste se měli cítit hlavně útulně

2. Vymalujte uklidňujícím odstínem

Barvy mají velký vliv na naše nálady a pocity. To samozřejmě není nic nového. Zamyslete se, jak se cítíte v kompletně bílé místnosti. Nejspíš dost neutrálně. A přesně to má bílá na práci. Pokud ale chcete mít ze svého bytu skutečně uklidňující místo, měli byste vybírat barvy, které tomu odpovídají. Ideální je vybrat:

  • některý z odstínů modré,
  • světle fialovou nebo
  • světle šedou.

3. Hrátky se světlem

Prostor, který má pouze stropní osvětlení působí drsným a holým dojmem. Navíc podvědomě vyvolává pocit, že byste měli být neustále aktivní. O to ale vždy nejde. Odpočívat byste měli s příjemným osvětlením, které vás uklidní. Trochu si pohrajte. Vyzkoušet můžete kombinaci stropního lustru s nástěnnými svítidly, klasickou stojací lampou nebo LED osvícením. To se často používá u televize a zvolit i můžete i model, který mění barvu nebo intenzitu světla.

iZdroj fotografie: Pixabay
Zařiďte svůj interiér útulně, ale i prakticky

4. Dodejte interiéru měkkost

Bez látkových produktů působí místnosti často podivně a drsně. Má to ale jednoduché řešení. Stačí přidat závěsy, polštáře na pohovku, huňatou deku nebo kusový koberec s nízkým či vyšším chlupem. Velkou výhodou je, že u všech těchto produktů najdete celou řadu barev, vzorů a provedení. Můžete je tam maximálně přizpůsobit svému stylu a navíc jde o docela levné vylepšení.

Propojte čtyři výše uvedený tipy a získáte jedinečný, nádherný a hřejivý prostor. Zaručujeme, že v něm budete rádi trávit čas nejen vy, ale také zbytek rodiny, vaši blízcí a přátelé. A co nejdůležitější, budete mít místo, kam se budete každý den těšit a užívat si rodinné aktivity, hraní deskových her a společně strávený čas.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články