Vyčistit filtr od pračky zvládne dnes již každá hospodyňka sama

Pokud má pračka dobře prát a dlouho sloužit, je nezbytné o ni náležitě pečovat. Základem je čištění filtru, což by měla zvládnout každá hospodyňka.

i Zdroj obrázku: PxHere.com
                   

Každá pračka je vybavena odpadním filtrem. Je důležité na tento filtr myslet, i když není vidět. Aby mohla pračka správně fungovat a dobře prát, jednou za čas prostě potřebuje vyčistit. Stačí jednou za rok filtr vyndat a vyčistit. Nestojí to ani moc času ani moc práce a budete mít jistotu i nadále čistého prádla. Pokud byste filtr úplně zapomněli čistit, mohlo by to mít vážné důsledky. Preventivní pročištění není tak náročné, abyste si kvůli němu nechali odejít pračku.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Péče o pračku je velmi důležitá

Tento filtr zpravidla najdete na spodní části pračky. Určitě ho hledejte vepředu, žádné odsouvání pračky nebude potřeba. Odkryjte dekorativní panel a filtr odšroubujte.

K vyčištění stačí pár jednoduchých kroků

  • opláchněte filtr a v případě potřeby ho očistěte od dalších nečistot
  • filtr nezapomeňte usušit do sucha
  • našroubujte kryt čerpadla zpět

Žádná věda to není, vyčištění je opravdu snadné. Pokud by se Vám stalo, že filtr nepůjde jen tak snadno opláchnout vodou, znamená to, že už je opravdu dlouho nečištění. Příště si vzpomeňte dříve, pak bude stačit pouze voda. Nalijte si mísu teplé vody, nasypte do ní jedlou sodu a kyselinu citronovou.

iZdroj obrázku: PxHere.com
Čerstvě vymačkaná šťáva

Filtr do tohoto roztoku ponořte a nechte působit. Uvidíte, že nečistoty nakonec pustí a zůstanou plavat v míse. Tento způsob čištění také můžete použít, pokud se na filtru nachází vodní kámen či rez. Časem by mohly dělat problémy, tak se jich zbavte raději hned.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Čištění filtru je základ

Možné komplikace při opětovném nasazení filtru

Pokud se Vám pohne těsnění, nebo filtr špatně zašroubujete, může se stát, že při dalším praní najdete pod pračkou kaluž vody. Pokud voda jen kape, nechte pračku doprat. Pokud teče více, pozastavte proces praní, opět vyjměte filtr, pokuste se lépe dosadit těsnění a filtr pořádně zašroubovat.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Jemnou péči vám to pračka na tisíckrát vrátí

Případně můžete ještě zkusit těsnění sundat, samostatně vyčistit a opět nasadit. Pokud se mezi filtr a těsnění dostalo smítko, může dělat neplechu i to.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články