Tajné triky na pečení perníků, které vám ulehčí předvánoční přípravy

Nejenom klasické cukroví, ale také perníčky k vánočním svátkům neodmyslitelně patří. Jak zajistit, že právě vaše perníčky budou chuťově naprosto dokonalé?

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Jednou z nejlepších věcí o Vánocích je pečení perníčků a jejich následné pojídání. Kdo by neměl rád vánoční koření, skořici, anýz, hřebíček a med. Zejména pečení s malými dětmi je kouzelnou dobou, na kterou budete s láskou vzpomínat každé Vánoce poté, co vylétnou z hnízda. Pokud si chcete přípravy co nejvíce ulehčit, aby zbylo více prostoru pro rodinu a zábavu, inspirujte se našimi radami.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Perníčky jsou symbolem Vánoc

Nemáte zdobicí tužku ani vykrajovátka? Nevadí, hlavně je ale nespalte!
Určitě to znáte. Perníčky dáte do trouby, čekáte… a nic. Nejsou dopečené ani náznakem. Minutku se věnujete něčemu jinému a v tu ránu se začnou připékat a černat. Prevencí je pečení ve spodní části trouby a použití mřížky.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Válení těsta

Pokud nemáte zdobící tužku, použijte jednoduše pečlivě vymytou láhev se zobáčkem, například od omáčky nebo kečupu. Jednoduše ji naplníte polevou a můžete tvořit. Co byste rozhodně měli vědět?

Pokud nemáte vykrajovátka na perníkovou chaloupku, nemusíte si jej kupovat speciálně pro tuto příležitost. Jednoduše si formu nakreslete na papír, vystřihněte a pomocí nože vyřízněte z plátu těsta.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Naučte se upéct ty nejlepší

Netradiční způsob zdobení a trik pro udržení vlhkosti
Rozpuštěná čokoláda je jednou z nejjednodušších a nejvděčnějších ingrediencí pro dekoraci perníčků. Ponořte perník jednou polovinou do rozpuštěné tmavé čokolády, poté na druhou polovinu vytvořte tenké proužky z bílé čokolády. S touto metodou budou i ty nejjednodušší tvary velmi nápadné!

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Tradiční pečení perníčků

Pokud chcete, aby perníčky zůstaly měkké, vložte mezi jejich vrstvy v krabici kousek papíru na pečení, pak kousek tortilly a znovu vrstvu pečícího papíru. Uvidíte, že vydrží dlouho vláčné.

Další triky

  • čerstvě dopečený perníček hned po vytažení z trouby potřete vaječným bílkem, získá tak krásný lesk,
  • hustotu polevy můžete regulovat množstvím přidané citronové šťávy,
  • dávejte perníčky na plechu dostatečně daleko od sebe, pečením se zvětší do výšky i šířky.
Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články