Muchničky dokáží člověka potrápit | DámskýDeník.cz

Kouše krutěji než komár, ale vypadá jako moucha. Nenechte se oklamat, dokáže z domova vytvořit krvavé bojiště rychlostí blesku

Vyhýbejte se místům, na kterých poletují muchničky, pokud nechcete být nepříjemně pokousáni. Muchničky mohou způsobit i otravu krve.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

U některých druhů hmyzu / zvířat si můžeme myslet, že víme, o co se jedná. Bohužel se lze lehce splést. V případě, že máte doma nějaký podezřelý hmyz, raději si zkuste zjistit na internetu nebo v knížkách, o jaký druh hmyzu jde. Případně jej opatrně vyneste v nějaké nádobě ven. Venku pro vás bude méně nebezpečné než doma.Co se skrývá pod pojmem muchnička

Tento hmyz se tváří nenápadně a mnoho lidí si ho plete s často se vyskytující mouchou, která je jinak neškodná. Muchnička je hmyz, jež dokáže přenášet mnoho chorob i na člověka. Naleznete je nejčastěji v okolí řek a vodních toků, kde se rády zdržují. Objevují se od jara až do podzimu. Vyskytují se po delší dobu než komáři a mohou způsobit závažné zdravotní potíže.

Jedná se o malý černý hmyz, který může mít až šest milimetrů. Po bodnutí tímto hmyzem není dobré, abyste si štípanec rozškrábaly, protože hrozí možnost infekce, zánětu nebo špatného hojení ran. Kousanec může začít i bolet (většinou druhý nebo třetí den).


iZdroj fotografie: Pixabay

Muchničky jsou pro člověka otravné, protože velice rády štípou. Jejich pobodání může být pro člověka horší, než pobodání od komára nebo ováda. Při poštípání muchničkou hrozí lidem zdravotní komplikace. Jsou horší než komáři, protože na poštípání od komárů existuje mnoho přípravků, které mírní svědění.

Štípance od muchničky jsou velmi nepříjemné

Po štípnutí si člověk velice často místo poškrábe a tím způsobí začátek nepříjemného svědění. Vpich od muchničky se může velmi rychle zanítit. Do této ranky si člověk omylem zanese infekci a problém je na světě. Při zanesení infekce do rány od muchničky hrozí i otrava krve, jež může být pro člověka i smrtelná. Jejich bodnutí u některých jedinců dokáže vyvolat alergickou reakci.


iZdroj fotografie: Pixabay

Prevence proti muchničkám, která zabírá

Na muchničky neexistuje žádný správný návod, jak se jich zbavit. Pokud od nich nechcete být poštípáni, nevyskytujte se na místech, kde se vyskytuje tento hmyz. Jestliže jste pomysleli na repelenty, tak bohužel na ně nepomáhají. Pokud se stane, že vás kousnou, naneste na místo dezinfekci, abyste předešli zanícení rány.


iZdroj fotografie: Pixabay

V momentě, kdy vám opuchne místo, do kterého vás muchnička kousla, by měly přijít na řadu přípravky proti alergii. Napuchnutí totiž značí to, že nejspíše máte alergickou reakci na štípanec od muchničky. Tento druh přitahuje tmavá barva. V momentě, kdy se chcete vydat na místa, jež jsou blízko řeky, volte dlouhé rukávy a kalhoty. Navíc v šatníku vybírejte světlé barvy.

Zdroj: The Health

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 4499 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
JakZdravě.cz
Kolik a jakých potravin denně sníst, aby tělo získalo maximum vitamínů? Jednoduchá tabulka ukáže přesné množství
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď