Sněhově čistá toaleta: S těmito triky bez námahy a snadno

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Čištění toalety není oblíbené snad u nikoho. Přitom její dezinfekce a údržba může být velmi jednoduchá. Zároveň toaletě dodáte lesk a svěží vůni, která dlouhodobě přetrvá.

K takovému čištění nepotřebujete skoro nic. Stačí obyčejná ústní voda, kterou nalijete do toalety. Stačí půl sklenice ústní vody, která obsahuje alkohol a necháte ji asi patnáct minut působit. Poté mísu důkladně vydrhněte kartáčem opláchnutým v čisté vodě. Nakonec toaletu spláchněte. Touto metodou toaletu vydezinfikujeme a zároveň krásně vyčistíme.

iZdroj fotografie: Pixabay
Toaleta a koupelna jsou při úklidu spojeny s velkou námahou

Ústní voda je všestranný pomocník

Ústní voda má všestranné využití. Kromě čištění toalety s ní můžete i odstranit zápach odpadkového koše. Nakapejte trochu ústní vody na ubrousek nebo papírový kapesník a položte ho na dno odpadkového koše před tím, než ho začnete plnit. Na něj můžete klasicky házet odpadky, ale už byste neměli cítit žádný zápach.

iZdroj fotografie: Freepik
Obvykle lze na čištění použít věci, co máte běžně doma

Zapomínat byste neměli ani na nádrž u toalety. Tu vyčistíte nejlépe tak, že do ní večer před spaním nasypete půl hrnečku jedlé sody. Nechte ji celou noc působit. Jedlá soda odstraní nečistoty a usazeniny. Když pak ráno několikrát za sebou spláchnete, bude nádrž na toaletu dokonale čistá. Kromě jedlé sody můžete v nádržce nechat přes noc působit i ocet. Ten je skvělý v tom, že odstraňuje vodní kámen.

Zápach neutralizujte octem

Samozřejmě je vhodné ještě se zbavit nepříjemného zápachu. S tím nám rovněž pomůže ocet. Stačí, když ho dvě sklenice vylijeme do záchodové mísy večer před spaním, zavřeme víko a necháme nejlépe celou noc působit. Ocet zničí bakterie a zároveň neutralizuje zápach z toalety. Ráno už jen spláchněte, aby se zbytky octa vyplavily. Tento ekologický trik stačí opakovat jednou týdně, abyste se už nikdy nemuseli potýkat se zápachem.

iZdroj fotografie: Pixabay
Čistič? Ten si můžete vyrobit i z toho, co máte běžně doma

Čas od času vyčistěte také potrubí, abyste zabránili ucpávání odtoku. Nalijte do něj půl sklenice obyčejné soli a přidejte dva šálky horkého octa. Počkejte několik minut. Poté odtok zalijte nejprve horkou vodou a následně studenou. Metoda je tak účinná, že ji stačí opakovat jednou za dva měsíce. Ucpaná toaleta už nikdy nebude problém.

iZdroj fotografie: Pixabay
Stačí pár metod a toaleta se bude doslova blýskat
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články