Sněhově bílé prádlo se skvělým domácím pracím prostředkem

Vyprat bílé prádlo nemusí být jednoduché. Pokud vás trápí že je zašedlé nebo zažloutlé, zkuste unikátní a jednoduché metody, díky kterým bude znovu zářit.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Pokud i vy věčně bojujete s praním bílého prádla a věšinou skončí zašedlé nebo zažloutlé, pak pro vás máme skvělý recept a návod, jak bílému oblečení vrátit jeho zářivost. Zkuste tento jednoduchý recept, který můžete připravit snadno a levně i v pohodlí domova.

Na každý druh bílého prádla existuje jiná technika

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Víte, jak správně prát bílé prádlo?

Každou techniku si však můžete připravit doma, jednoduše a snadno. Stačí vám jen běžné suroviny, které doma určitě najdete. Mezi ty nejčastější ingredience, které se používají v bělení prádla, patří:

  • jedlá soda
  • bělící sůl
  • kypřící prášek
iZdroj fotografie: Pixabay.com
Jedlá soda funguje jako zázrak

Pro praní klasického bílého prádla stačí přidat do odměrky k pracímu prášku také kypřící prášek. Ihned po vyprání zjistíte, že je prádlo sněhově bílé a ztrácí stopy zašednutí. Jestliže je ale prádlo již hodně zašedlé a potřebujete něco silnějšího, pak ho alespoň na den namočte do vody, ve které rozmícháte kypřící prášek. Až poté prádlo vyperte způsobem uvedeným výše.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Využijte sílu domácích prostředků před klasickou chemií

Pro ještě lepší výsledek a sněhově bílé oblečení můžete přidat také jedlou sodu. O té je dobře známo, že dokáže vyčistit i ty největší nečistoty nejen při praní prádla, ale také například v kuchyni či na jakémkoliv povrchu. Vyzkoušejte proto zapojit i při praní prádla jedlou sodu, výsledek vás nadchne.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Vše bílé bude zase zářit

Pomůže vám také sůl nebo ocet

Pro zašedlé, dříve bílé ručníky nebo zdánlivě beznadějné ponožky či jiné prádlo, se kterým si opravdu nevíte rady, můžete použít následující tip. Do velkého hrnce smíchejte horkou vodu s octem. Do takové lázně ponořte velmi zašpiněné či zašedlé prádlo, ručníky i ponožky a nechte kouzlo octa působit přes noc. Ráno z hrnce prádlo vyndejte a vyperte opět v pračce s pracím práškem a jedlou sodou či kypřícím práškem.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Pak už jen nechat vysušit na sluníčko a je hotovo

Zažloutlé záclony a závěsy od cigaretového kouře? Neklesejte na mysli! I takový zdánlivě nevyřešitelný problém dokážete jednoduše odstranit bez návštěvy čistírny. Zažloutlé záclony namočte na alespoň 12 hodin do slané vody. Po této lázni záclony opláchněte a vložte opět do pračky. Výsledek v podobě sněhobílých záclon se vám bude zaručeně líbit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články