Skryté možnosti využití alobalu v domácnosti, o kterých nemá většina lidí ponětí

Alobal je velmi praktická věc, kterou najdete v kuchyni každé domácnosti. Hodí se nejen na uschování potravin, ale s její pomocí můžete snadno přestěhovat nábytek.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Do alobalu se často balí potraviny, které si potřebujete vzít s sebou na výlet jako svačinku. Existují ale další účely, ke kterým hliníková folie poslouží. Inspirovat se můžete v našem článku. Stěhování nábytku bude hračka, alobal nahradí i baterie

Pokud potřebujete přemístit těžký nábytek, položte pod jeho nohy silnou vrstvu fólie. Tato metoda usnadní přemisťování nábytků a vám tak spoustu času i sil. Pomůže také, když nemáte doma baterie. Alobal je totiž přirozeně schopný vést elektrický proud. Pokud nemáte po ruce AA baterie, které zrovna potřebujete, můžete použít menší, a k nim přidat ještě alobal.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Alobal má mnoho využití

Alobal se hodně používá k čištění stříbrných šperků a dalších doplňků. Pokud máte černé příbory, můžete je snadno hliníkovou fólií očistit. Alobal dejte do hrnce, podlejte studenou vodou a přidejte dvě čajové lžičky soli. Příbory namočte do roztoku na 15-20 minut a poté jednoduše dosucha otřete. 

Pokud je vám v místnosti chladno, pomůže zvýšit teplotu

Speciální reflexní termální panely, které jsou za baterií, mohou zvýšit teplotu. Jako nálevka se vám bude alobal také hodit – stačí ho srolovat do kuželového tvaru. 

Pomůže také v kuchyni, chcete-li z hrnců odstranit mastnotu a popáleniny, použijte místo klasické houby kus hliníkové fólie. Tuto metodu ale nepoužívejte na teflonové nádobí, protože byste ho zničili. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Není jenom na potraviny

Pomůže také ke krásnému tělu – konkrétně ho využijete na manikúru. Zakryjte si nehty čistým lakem a připevněte k nim fólii. Chvilku počkejte a poté jemně s fólií trhněte. Známý je také trik s ostřením nůžek. List alobalu několikrát přeložte a nakrájejte nůžkami. Stanou se tak znovu ostrými a můžete s nimi znovu snadno stříhat. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Pokud je vám v místnosti chladno, pomůže zvýšit teplotu

Alobal můžete použít také k žehlení jemných látek. Fólii dejte na žehlicí prkno a na ní položte kousek oblečení, který chcete vyžehlit. Zapněte páru a držte žehličku 3 cm nad látkou. Pomoci může také při uzavírání plastových sáčků. A věděli jste, že alobalem stačí potřít kohoutky a trubky a tím se odstraní rez?

94 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 967 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví