Připomíná povlékání postele ve vašem podání noční můru, protože vám prostěradla nechtějí držet na hladkých nebo atypických matracích? Už nemusí.
Také se neustále potýkáte s tím, že vaše prostěradlo zkrátka nechce držet na svém místě? Každou noc vracíte svléknuté rohy zpátky a každé ranní stlaní postele je pro vás vyčerpávajícím zážitkem? Často se to stává, pokud se snažíme povléknout atypické nebo příliš vysoké matrace. Naštěstí není třeba pro pomoc chodit daleko, stačí navštívit pouze váš šuplík s galanterií.
Klasická bavlněná prostěradla ještě nepatří do koše
Řada domácností dnes řeší tento problém prostěradly samonapínacími. Ovšem co si počít v případě, že na vás v šuplíku čeká řada kvalitních bavlněných prostěradel po babičce a vy se jich za nic na světě nechcete vzdát? Vlastně se ani nedivíme. Prostěradla ve stejné kvalitě by dnes byla drahá a za samonapínání si navíc připlatíte ještě o něco víc. Vyzrajte na všechno vlastními silami. Rádi vám ukážeme jak.
Vtip je v tom, že si z obyčejného prostěradla to samonapínací jednoduše vyrobíte. Nebojte se, vůbec není nutné všívat gumu po celém obvodu, mnohdy by to navíc ani nebylo možné (na těchto místech má stejně spíše jen estetickou funkci). Ve skutečnosti vám tohoto materiálu z galanterie bude pro skvělý výsledek stačit necelý metr. A ještě si připravte jehlu, nit a trochu trpělivosti.
Upravte si rohy přesně podle sebe
Trik spočívá v tom, že všechny rohy prostěradla ohnete trochu dokulata a mírně nařasíte. Vše sepnete špendlíky a následně všijete gumu. Nejlépe to samozřejmě půjde na šicím stroji, ale pokud ho doma nemáte, zvládnete to i v ruce. Jen si dejte pozor, abyste gumu mezi prsty nenapínali. Poté by totiž už nefungovala a vaše prostěradlo by se změnilo v bezcenný kus hadru.
Na každý roh prostěradla vám bude stačit asi 25 centimetrů pružné gumy. Plně si vystačíte s tou tenkou, která se dává například do dětských kalhot. Jde o minimální investici jak časovou, tak i finanční. Za tu úsporu času a nervů při povlékání postele to však rozhodně stojí, co říkáte?