Pomerančová kůra: Poslouží jako dokonalý čistič i osvěžovač vzduchu

Pomerančová kůra obvykle končí v odpadkovém koši, což je velká a zbytečná chyba. Kůru totiž můžete využít mnohem zajímavěji, jako náhradu za chemii při úklidu i provonění domácnosti.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Pomeranč je velmi uznávaným a oblíbeným ovocem, především v zimním období. Ale co taková pomerančová kůra, kterou běžně vyhazujete? Nedá se na něco využít? Jistě že dá. Mezi tím, než si pochutnáte na šťavnatém pomeranči, který vám může nabídnout nespočet výhod pro vaše cenné zdraví, přečtěte si, jak lze pomerančovou kůru použít. Kůra se stane vašim užitečný pomocníkem při úklidu domácnosti.  

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Pomerančová kůra nepatří do koše

Náhrada za chemii

Přemýšleli jste někdy nad tím, co obsahuje dezinfekce, kterou lijete do wc? Nebo pískový čistič na vanu? Odstraňovač skvrn a mnoho jiného? Tyto produkty obsahují velké množství chemických látek, které škodí našemu zdraví a také imunitnímu systému. Od teď si nemusíte ničit své zdraví chemií. Vyzkoušejte tento účinný recept ze surovin, které byste běžně vyhodili.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Skvělá náhrada za chemické přípravky

Co bude potřeba?

  • Láhev s uzavíratelným víčkem
  • Ocet
  • Pomerančová kůra

Příprava ekologického čističe

Kůru natrhejte nebo nařežte na malé kousky. Nyní je vložte do sklenice, kterou zalijete až po okraj octem. Musí být všechna kůra ponořená v octu.Takto připravenou směs nechte uzavřenou stát pět dnů v chladné místnosti.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Využijte pomeranče v domácnosti

Jistě si po pár dnech všimnete, že kůra začíná hnědnout, neděste se! Takhle je to správně. Produkt je ve fázi dokonalé přípravy.  Teď už jen zbývá správná aplikace!

Nyní se můžete těšit z osvěžovače vzduchu i z čističe

Po uplynutí čekací doby odšroubujte sklenici a roztok přelijte před síto. Můžete jej přelít do další sklenice s víkem nebo nejlépe jej přelijte do láhve s rozprašovačem, tak bude jeho využití jednodušší a efektivnější. Jistě takové lahve má každý z nás doma, běžně se v nich prodávají čisticí prostředky.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Skvěle poslouží jako osvěžovač vzduchu

Pokud takové lahve doma nemáte, můžete ji jednoduše koupit v domácích potřebách. Do padesáti korun lahev jistě koupíte. Tento roztok dokonale poslouží jako odstraňovač skvrn, ale i jako osvěžovač vzduchu. Nedoporučujeme osvěžovač stříkat přímo na textil, ale do prostoru.    

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla