Jednoduchý způsob, jak zabránit usazování prachu

Jak si zefektivnit úklid a mít domov jako ze škatulky? Je to jednodušší, než si myslíte. Existuje jeden zdánlivě obyčejný a cenově dostupný prostředek, který když použijete, bude váš domov dokonalý.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Možná jste nikdy nepřemýšleli, jak postupují v luxusních hotelech, aby docílili co největší čistoty a zabránili v nejvyšší možné míře usazování prachu zejména na dřevěném nábytku, ale i na jiných typech povrchu.

Existuje jeden zdánlivě obyčejný a cenově dostupný prostředek, který je odpovědí na výše uvedenou otázku. Je jím glycerin, který můžete koupit například v lékárně, v drogerii a v dalších specializovaných prodejnách, například s přírodními produkty pro péči o tělo. Dostupný je také online.

Glycerin versus prach

Je prokázáno, že pokud ošetříte plochy glycerinem, bude se na nich mnohem méně než dosud usazovat prach. Glycerin je bezbarvý a nemá žádný zápach, proto se tak často používá nejen v hotelech, ale například také v muzeích a galeriích. Použití glycerinu je navíc úplně jednoduché, stačí kápnout na hadřík nebo čisticí utěrku několik kapek a otřít požadované plochy. Výhodou glycerinu je také to, že jej můžete bez obav použít také například k čištění lakovaných povrchů a zrcadel.

iZdroj obrázku: Pixabay
Je prokázáno, že pokud ošetříte plochy glycerinem, bude se na nich mnohem méně než dosud usazovat prach

Další možnosti použití glycerinu

Glycerin můžete kromě odstranění prachu a ošetření povrchů proti jeho usazování použít také například jako prostředek pro

  • snadnější odstraňování skvrn
  • čištění a ošetření plovoucích a parketových podlah
  • vyšší kvalitu vlasů, a
  • zjemnění pokožky.

Pokud jde o odstraňování skvrn v domácnosti, nakapejte glycerin přímo na ni nebo jej na skvrnu naneste pomocí hadříku. Nechte jej působit přibližně hodinu a poté skvrnu vyčistěte vodou, do níž jste vmíchali sůl.

Glycerin můžete použít také na odstranění skvrn z oděvů, a to tak, že si připravíte roztok, v němž bude jedna ku jedné zastoupen solný roztok a glycerin. Když skvrna začne světlat, oděv vyperte.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Vyměňte klasické metody úklidu za moderní postupy

Pokud přidáte trochu glycerinu do vody s prostředkem k mytí podlah, dosáhnete větší čistoty a vyššího lesku čištěných ploch.

Přidejte několik kapek glycerinu do oblíbeného šamponu a uvidíte, jak budou vlasy hladší a živější. Stejně tak se doporučuje přidat malé množství glycerinu i do krému na ruce, protože zajistí větší hladkost pokožky.  Čistý glycerin pak můžete použít k ošetření hrubé nebo popraskané kůže na patách.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články