Důkladné čištění myčky citrónem, bez chemie. Zbaví ji všech bakterií a plísní. Nádobí je pak čisté a voňavé

Vyzkoušejte tento jednoduchý, šetrný, a především účinný způsob čištění myčky na nádobí pomocí obyčejné citrónové kůry.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Myčka na nádobí patří mezi ty domácí spotřebiče, které nám umí ušetřit mnoho práce i vzácného času. Aby však fungovala tak, jak má a zbytečně se nekazila, je potřeba ji pravidelně čistit a starat se o ni. O to se umí hravě postarat hned celá řada nejrůznějších čisticích prostředků, které ji zbaví nečistot a bakterií, a také uvolní případné ucpané odtoky. Dá se to však vyřešit i mnohem jednodušším způsobem, který bude šetrný jak k vaší peněžence, tak i k přírodě. Stačí totiž použít obyčejnou citrónovou kůru.

Pravidelné čištění je základ

Jak již bylo výše zmíněno, myčka patří mezi velmi užitečné domácí pomocníky, je však nesmírně důležitá její pravidelná údržba. K té neodmyslitelně patří výměna čisticích a lešticích prostředků uvnitř ní, kontrola funkčnosti všech částí, čistění vnější i vnitřní části včetně odpadových trubek, a také občasná dezinfekce a antibakteriální údržba.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Díky tomu bude myčka fungovat přesně tak, jak má, a nebude zanechávat špinavé a nádobí s fleky po jídle či nerozpuštěné tabletě. Předcházíte tím také jejímu vysokému opotřebení a kažení, a rovněž značně prodlužujete její životnost. Toho se však dá dosáhnout i bez použití drahých chemických látek. Stačí k tomu pouze obyčejná citrónová kůra, která obsahuje všechny potřebné látky k danému účelu.

Citrónová kůra a její využití

Citróny obecně patří k velmi užitečným surovinám, a to i mimo kuchyni. Obsahují totiž hned celou řadu čisticích a dezinfekčních látek, které umí odstranit bakterie, a navíc jsou doplněny o příjemnou a svěží vůni. Běžně se tedy využívají k čištění a dezinfekci povrchů a například i odpadních trubek a dalších podobných věcí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jelikož jsou tyto užitečné látky rovnoměrně obsaženy v celém tomto ovoci, byla by škoda toho potenciálu nevyužít. Použít tak můžete nejen šťávu a dužinu, ale rovnou celou citrónovou kůru. Stačí pouze odložit několik citrónových polovin a poté je vložit do myčky a pustit samočištění. Celá vnitřní část tak bude zbavena nečistot i bakterií a bude krásně provoněna.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Citrónovou kůru však můžete použít i při normální činnosti myčky a dosáhnete tak lépe umytého a lesklejšího nádobí, které bude rovněž doprovázeno jemnou a svěží vůní. Pokud chcete vyčistit také vnitřní odpadní trubky, stačí do odtoku nalít trošku citrónové šťávy (pro lepší účinek lze smíchat s jedlou sodou nebo octem) a po chvíli zalít vroucí vodou. Dosáhnete tak kýženého výsledku, a to navíc ekologickým a levnějším způsobem než při použití běžných chemických přípravků.

Zdroj: Wonder How To

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení