Zahradnická finta, jak vypěstovat ty nejbohatší muškáty, které budou chloubou celé ulice. Tajemství tkví v přípravě půdy a volbě vhodného květináče

Pelargonie neboli česky muškáty jsou hojně kvetoucí květiny, jejichž světlé květy kvetou od jara do podzimu. Dnes si řekneme, jak se o ně pečlivě starat.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jedněmi z nejoblíbenějších letních květin jsou muškáty. Jejich výsadba může být velmi snadná a obohacující. V nesčetných barvách mohou zdobit vaši zahradu a parapety! Muškáty naplňují obyčejné i závěsné květináče a květinové záhony honosnými listy, které jsou stejně atraktivní jako shluky jemných květů, které obklopují. Pokud o ně bude řádně pečováno, budou vás po celé léto těšit pohledem na jejich krásu.

Půda, kde a kdy je zasadit

Perfektní půdou pro muškáty je kyprá půda se spoustou organické hmoty. Muškáty můžete pěstovat prakticky všude. Možná se ale stále ptáte, zda muškáty potřebují přímé slunce? Muškáty vyžadují ke květu dostatek slunečního světla, ale v oblastech s horkými léty se doporučuje trocha stínu. Pokud jde o to, kolik slunečního světla muškát potřebuje, odpověď závisí na konkrétním druhu. Ideální umístění má na ranním slunci a odpoledním stínu.

iZdroj fotografie: Unsplash

Na období výsadby rozhodně nespěchejte, jelikož muškáty nejsou vůbec odolné vůči chladu. Pokud ale naopak počkáte příliš dlouho, riskujete, že vám budou chybět chladné noční teploty, které je povzbuzují v růstu. Správné pěstování muškátů venku začíná výsadbou ve vyhovující čas. Počkejte, až pomine nebezpečí posledního mrazu a vaše půda dosáhne alespoň 15°C. Rozestup mezi rostlinami sníží riziko onemocnění.

Pěstování muškátů v květináčích

Zajímá vás, jak pěstovat muškáty v květináčích? Je to vlastně stejně snadné, jako když je zasadíte do země. Potřebujete volnou, dobře odvodňující půdu, důsledné zalévání a nízkou úroveň hnojení. Muškáty dobře rostou v nádobách všech tvarů a velikostí, pokud mají odvodňovací otvory. Klíčem k úspěšnému pěstování muškátů v květináčích je jejich umístění na slunných místech a ochrana před škodlivými větry.

iZdroj fotografie: Unsplash

Výhodou pěstování muškátů v květináčích je, že je můžete během zimy jednoduše přesunout dovnitř. Když se umístí do prosluněných prostor, muškátům se bude dařit jako pokojové rostlině i v nejchladnějších měsících. Na jaře je po posledním mrazu můžete postupně přesunout zpět ven. Co se týče zalévání, nejlepší způsob zalití je, když počkáte, až půda mírně vyschne, aby nezačaly hnít jejich kořeny.

Zdroj: Gilmour

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články