Jak během pár sekund odstranit etiketu z jakéhokoliv povrchu? Obyčejný kuchyňský olej nikdy nezklame

Každému se to někdy přihodilo. Koupíte si nový talíř, ale etiketa vám po neúspěšném pokusu o odstranění zkazí radost. Zanechá po sobě totiž lepkavou plochu. Její odstranění může být hračka.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud jste někdy odlepovali etiketu ze sklenice, jistě víte, jak frustrující je následný boj s ulepeným povrchem. Existují ale jednoduché tipy, jak si s tímto problémem poradit. Budete překvapeni, jaké přípravky, nebo dokonce suroviny můžete využít, aby zavařovací sklenice nebo ozdobné lahve znovu vypadaly jako nové. Odstranění nežádoucích etiket nebylo nikdy snadnější.

Někdy stačí obyčejná voda 

U méně odolných etiket vám bude stačit pouhé důkladné omytí pod vodou. Můžeme použít studenou, ale lépe uděláme, pokud budete původní štítek strhávat přímo pod tekoucí teplou vodou. Odstranění pak bude snadnější a hrozí mnohem menší riziko, že lepidlo zůstane přichycené na povrchu. Předmět můžete také jednoduše umístit do myčky na nádobí, poradí si s odstraněním etikety za vás.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud je etiketa odolná a neporadí si s ní samotná voda, můžete vyzkoušet saponát na nádobí nebo kuchyňský písek. Pokud není předmět vyroben z citlivého materiálu, potřebnou službu může vykonat i drátěnka. Vždy je ale třeba štítek ze předmětu strhávat opatrně. Můžete si pomoci nehtem nebo nožem. Pokud budete postupovat opatrně, vyhnete se zbytkům lepidla na předmětu a nebude třeba řešit jeho odstranění.

Výborným pomocníkem je kuchyňský olej

S nepříjemným olepeným místem si dokáže hravě poradit obyčejný kuchyňský olej. Vyzkoušet můžete běžně používaný olivový olej, postačí ale i olej slunečnicový nebo řepkový. Odstranění etikety potom vyjde ještě levněji. Olej jednoduše naneste na vatový tampon a lepivé místo s ním potřeme. Olej nechte několik minut působit a poté plochu znovu otřete suchým hadříkem. 

iZdroj fotografie: Pexels

Pokud by samotný olej na odstranění nezabral, můžeme ho zkombinovat s jedlou sodou. Jednoduše si z těchto dvou ingrediencí umíchejte směs kašovitého charakteru. Na její přípravu vím postačí lžička jedlé sody a lžička oleje. Směs naneste na určený povrch, nechte několik minut působit a poté setřete suchým hadříkem nebo papírovou utěrkou. Po lepidle nezůstane ani památka.

Zdroj: Best Life Online

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články