Co dělat, aby neopadávalo jehličí z vánočního stromečku?

Živý vánoční stromeček má doma mnoho domácností. Jak ale zajistit, aby u něho neopadávalo jehličí? Není to až tak složité. Stačí jenom pár jednoduchých triků a strom bude vypadat dokonalý dlouhou dobu.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Obecně platí, že čím teplejší místnost jsme pro stromek zvolili, tím častěji budeme muset zalévat. Záleží ovšem také na druhu zvoleného stromku. Nejméně opadávají kavkazské jedle.

Dopřejte mu čas se přizpůsobit

Živý strom také nesmíme zvenku okamžitě přinést do pokoje, brzy by opadal. Stromeček se potřebuje chvíli adaptovat a na teplejší klima přivykat postupně. Ideální je ho první den postavit do garáže, na balkon chráněný před větrem, do chladnější chodby či do sklepa. Měli bychom se vyvarovat jeho umístění do blízkosti topení či jiného zdroje tepla. Stromky také nesnáší průvan, proto není vhodné v jeho blízkosti otevírat okno a větrat. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Zamezte padání jehličí

Pokud pořizujete stromek uříznutý, věnujte pozornost barvě řezu. Pokud je na pohled plocha řezu tmavá, od jeho pokácení už uběhla příliš dlouhá doba, vyberte si raději světlejší. Doporučuje se také odříznout malý kousek kmenu a postavit stromek do nádoby s vodou. Tu postupně dolévejte, aby nevyschla. Vánoční stromeček můžete také rosit rozprašovačem, aby měl zajištěné ještě lepší zavlažování.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1 2

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články