Čištění toalety pomocí ústní vody. Dezinfikuje a dodá svěží vůni

Čištění toalety rozhodně není nejpříjemnější činností pod sluncem, ale udělat se to jednoduše musí. Pokud máte po ruce správné pomocníky, půjde vám to mnohem lépe. Jak můžete využít ústní vodu?

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Čištění toalety není nikým oblíbeným domácím úkolem, ale někdo to musí udělat. Dnes se podíváme na domácí tip, který může nejen dezinfikovat toaletu, ale také ji udělat lesklou a voňavou. Na všechno vám stačí jen obyčejná ústní voda, kterou používáte každý den pro svou ústní hygienu. Co všechno může tento jediný produkt zlepšit na vaší toaletě?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bezchemická dezinfekce

V tomto případě hraje ústní voda správnou roli. Nalijte do své toalety půl sklenice ústní vody obsahující alkohol a nechte ji 15 minut odstát, pak mušli vydrhněte kartáčem, který pláchnete čistou vodou. Touto metodou bude záchodová mísa lesklá a získáte dezinfikující účinky. Pokud chcete také vyčistit nádrž na toaletu, nalijte do ní na večer půl šálku jedlé sody a ráno toaletu několikrát spláchněte. Takto jednoduchá metoda vám může pomoci od vážnějších potíží a nepříjemného čištění.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Příjemná vůně

Ústní voda, stejně jako ocet se používá pro pohlcování nepříjemných pachů z toalety. Stačí, když nalijete dvě sklenice octa nebo sklenici ústní vody do záchodové mísy, zavřete víko a necháte ho přes noc. Ocet i ústní voda ničí bakterie a pohlcuje nepříjemný zápach. Je to tak efektivní, že stačí opakovat jednou týdně. Možná si to nemyslíte, ale příjemná vůně je na záchodě také důležitá. Pokud se tam bude množit příliš mnoho bakterií, bude to nepříjemně páchnout. A to nikdo z nás nechce.

Zabraňte ucpání záchodu

Někdy se stává, že se toaleta ucpe. Můžete tomu ovšem efektivně předcházet. Do odtoku nalijte půl sklenice stolní soli a 2 šálky vařeného octa. Stejně dobře ale můžete použít také ústní vodu. Metoda je tak aktivní, že ji stačí opakovat pouze jednou za 2 měsíce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Díky těmto postupům budete mít dokonale čistou a voňavou toaletu. Navíc pro vás bude údržba hned mnohem příjemnější, rychlejší a jednodušší. Navíc můžete snadno předejít poškození toalety, které byste museli akutně řešit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články