Nedostatek vitaminů v zimních měsících může být doplněn konzumací cibule, kterou si vypěstujete sami doma. Je totiž bohatá na celou řadu pro tělo potřebných vitaminů.
Cibule obsahuje nemalé množství vitaminů. Obsahuje totiž mnoho typů vitaminu B, dále pak vitamin P, C a E a další tělu prospěšné látky. Mezi další látky, kterých má cibule plno můžeme zahrnout zinek, fosfor, fluorid, křemík a mnoho dalších. Posiluje imunitní systém, je dobrá na bolesti v krku, bojuje proti virům, nachlazení a pomáhá procesu trávení. Cibuli je možné v zimních měsících pěstovat doma na parapetu. Postačí Vám obyčejná plata od vajec.
Jak na samotnou výsadbu cibule
K samotné výsadbě Vám stačí koupit pytlík cibule. Pokud už je cibule naklíčená, ušetří Vám to trochu práce, pokud ne, musíte ji nechat naklíčit. Toho docílíte tak, že odříznete hlavičku cibule, to pomůže, aby rychleji naklíčila. Pod plata od vajec položte cokoli nepromokavého, může to být igelit, pečící papír, ale i cokoli jiného. Nakropte je vodou a odřízněte dno plata tak, aby se cibule dostala k potřebné vodě.
Odříznutou cibuli potřete peroxidem vodíku. Nechte je namočené v teplé vodě po celý den. Tak zajistíte rychlý růst cibule i její rychlé naklíčení. Potom mokrý řez otřete do sucha a položte jej na připravenou zeminu do plata.
Nezapomeňte rostoucím cibulím pravidelně měnit vodu. V zimě není ani síla slunečních paprsků nijak silná. Pomozte proto sazeničkám rozsvícením úplně obyčejné lampičky. Pokud se Vám nelíbí sázet cibuli do plat od vajec, můžete použít i plastové misky nebo třeba paletu.
Jen vždycky myslete na to, že cibule potřebuje mít díry na kořeny, aby mohla odtékat přebytečná voda ven. Zároveň nesmíte cibuli přelít. Pokud bude voda v nádobě sahat nad kořeny cibule, uhnije Vám celá, to byste moc úspěchů neslavili.
Do vody můžete občas přidat tabletu aktivního uhlí. Krásně tím cibule přihnojíte a budete mít jistotu, že voda nezačne hnít. Zhruba za 20 dní budeme mít krásné cibule plné zelené natě, na které si pochutnáte.