10+1 způsob, jak použít ústní vodu jinak

Jak klasicky používat ústní vodu, to ví každý. Existuje však ještě několik dalších způsobů, které nejsou příliš známé. Podívejte se k čemu všemu se dá tato tekutina využít.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Ústní voda Listerine, vyvinutá již v roce 1878 jako chirurgické antiseptikum, byla na trh uvedena v 70.letech. Slogany společnosti slibují, že jejich vody „zabíjí choroboplodné zárodky, které způsobují špatný dech.“ Nutno podotknout, že jméno Josepha Listera, průkopníka antiseptické chirurgie, po němž je společnost pojmenována, dodává příslibům Listerinu na vážnosti. Mimo jiné se pod touto značkou prodávají zubní pasty, žvýkací tablety či bělící pásky na zuby.

Ať patříte mezi pravidelné zákazníky této značky, nebo jste jejich výrobky nepolíbeni, budete překvapeni, jak širokou škálu využití tyto barevné vody mají. Kromě ústní hygieny jsou také výbornými spolubojovníky proti bakteriím v domácnosti.

iZdroj obrázku: Pixabay
Listerine patří mezu nejznámější

Nejen dentální hygiena

Záslužnou práci odvedou tyto ústní vody nejen v oblasti dentální hygieny, ale i v oblasti péče o pleť, v boji proti zápachu či nevítaným návštěvníkům na lidském těle. Kde všude najdou využití?

 • Nohy – V případě mykózy nehtů se může Listerine stát skvělým pomocníkem. Ponoříte-li nohy na 30 minut do teplé vody a Listerinu, dokáže zázraky.
 • Svědění – Nehledě na to, zda jde ho vyrážku či hmyzí kousnutí, trocha ústní vody na vatě Vám v okamžiku uleví.
 • Podpaží – Ve chvíli, kdy Vám dojde deodorant, použijte Listerine místo něho. Složení této ústní vody je účinným bojovníkem proti bakteriím způsobujícím zápach. Postačí vatový tampon, kterým rozetřete pár kapek do podpaždí.
 • Lupy – Vmasírujte trochu tekutiny do pokožky hlavy, omotejte ji ručníkem a nechte několik minut působit. Vlasy poté umyjte šamponem. A lupy jsou fuč!
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Hodí se i na vaše tělo
 • Obličej – Použijte pár kapek Listerine při večerním čištění pleti, budete překvapeni, jak čistý Váš obličej bude. Antiseptické účinky této vody mohou zároveň pomoci při léčbě akné.
 • Vši – Objeví-li se tito nevítaní společníci na Vaší hlavě, není zapotřebí ihned kupovat drahé preparáty. Bohatě postačí namočit vlasy ústní vodou, schovat je pod sprchovou čepici a nechat dvě hodiny působit.
 • Modřiny – Pro rychlejší hojení nevzhledných modřin pomůže pár kapek ústní vody, vata a drobná masáž, kterou za jejich pomoci provedete.
 • Zubní kartáček – Aby plnil svůj účel, a udržoval naše ústa čistá, měla by být i kartáčku věnována určitá péče.  Sklenička s trochou ústní vody dokáže zatočit s choroboplodnými zárodky, které se mohou v kartáčku vyskytovat.

Pomoc v domácnosti

 • Toaleta – Antiseptické a antibakteriální složení Listerinu vrátí Vaší toaletě nejen čistotu, ale i vůni a lesk. Postačí malé množství a čistá štětka na čistění.
 • Čistý obraz – Určitá část složení této ústní vody obsahuje látky, které jsou v běžných čističích obrazovek. Přelijte ji proto do rozprašovače a použijte ji na jejich čištění.
 • Odpadkový koš – Proti nepříjemným zápachům z odpadkového koše pomůže Listerine také. Nechte tekutinou nasát papírovou utěrku, kterou umístíte na dno nádoby. Nelibé vůně odpadků budou tatam.
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články