Nezbedný řidič zastavil na přechodu. Od chodců dostal lekci, na kterou nezapomene

Uspěchaný život může vést k tomu, že děláte neuvážená rozhodnutí, která se vám někdy mohou vymstít. A to stejně jako tomuto řidiči.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Žijeme v hektické době, kdy každý někam pospíchá. Lidé toho zvládají mnohém více díky rychlejším strojům nebo i automobilům. Hektický styl života ale vede k tomu, že jsou více ve stresu a zapomínají na důležité věci. Například na přechodu pro chodce mačkají tlačítko, dokud se nerozsvítí zelená, ale už jim nedochází, že je to zbytečné. Svým chováním často ovlivňují i lidi kolem sebe.

Netrpělivé chování řidiče

Ve spěchu někteří řidiči dělají neuvážená rozhodnutí. Často páchají dopravní přestupky a spoléhají na to, že jim to projde bez trestu. To ale není tento případ. Řidič zastavil na přechodu pro chodce, aby měl lepší výhled a větší šanci se zařadit do kolony. To ale netušil, že udělal opravdu velikou chybu.

iZdroj fotografie: Pexels

Přechod pro chodce

Kdyby zastavil na přechodu pro chodce, na kterém by v tu chvíli někdo nepřecházel, mohl by tam poklidně stát do té doby, než by se mohl zařadit do kolony. Měl však smůlu. Chodci na přechodu byli naštvaní, že nemohou pohodlně přejít silnici a musí automobil obcházet. Několik z nich se proto rozhodlo auto neobejít a šli stále rovně, jako by tam auto vůbec nebylo. Bezhlavě se tak prošli rovnou přes kapotu auta.

Ponaučení pro řidiče auta

Řidiči přeci jen došlo, že stát na přechodu nebude nejlepší nápad, a proto z něj nakonec vycouval, aby chodci mohli přecházet. Pospíchat se někdy nevyplatí. I když někdo má naspěch, měl by se chovat tak, aby nikoho neohrožoval, a za volantem dodržovat dopravní předpisy.

iZdroj fotografie: Pexels

Na závěr lze jen podotknout, že zaznamenaná situace je fiktivní. Níže přiložené video vzniklo cíleně v Hondurasu v rámci kampaně ve spolupráci s Evropskou Unií. Navzdory tomu by řidiči nikdy neměli zastavit svůj automobil na přechodu pro chodce. Jednak je to pro chodce omezující a pak také může nastat situace z videa. Zároveň je to například v Česku dle zákona č. 361/2000 Sb. vysloveně zakázáno. Každý řidič by tak měl zvážit, jestli mu to za to stojí.

Řešili byste situaci stejně jako chodci na videu, nebo jinak?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články