Oblečení není dobré sušit přímo na radiátoru

Sušení oblečení sice není velká věda, ale přece jenom je třeba vědět, kam ho umístit. Radiátor obvykle není to pravé místo, z několika důvodů.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Většina lidí si oblečení přes zimu dají vysušit na radiátor, protože jim prádlo rychleji uschne. Může to také mít následky, se kterými nepočítáte. Ohrožujete své zdraví, proto je lepší i v zimě využívat balkon nebo skládací sušák a ten postavit na správné místo. 

Mohou se vyvinout alergické reakce

Oblečení, které si dáte sušit na topení, díky tomu může být naplněno prachem a dalšími bakteriemi, které budou dráždit ty, kteří jsou náchylní na alergické reakce na tento druh prachu.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Sušit oblečení je třeba správně

V průběhu času mohou bakterie a roztoči způsobit dokonce:

  • astmatické příznaky
  • podráždění očí
  • svědění v krku, na kůži
  • bolesti hlavy, nevolnost

Jestli budete oblečení sušit na radiátoru, zvýší se také vlhkost vzduchu, která hraje do karet plísním a dalším houbám.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Pozor na radiátory

Vždy tedy sušte prádlo venku na čerstvém vzduchu, protože je to pro naše tělo mnohem zdravější. Také prádlo bude svěží, bude příjemně vonět a také vám nebude zabírat místo doma.

Co dělat, když se doma plíseň vyskytne? 

Plíseň poznáte na první pohled. Jsou to skvrny, které jsou nevzhledné, navíc nepříjemně zapáchají.

Jestli objevíte jen malou skvrnku, ihned se snažte ji odstranit. Plíseň může napadnout nejen koupelny, ale také místnosti, kde sušíte své oblečení. Povlaky plísně mají různé barvy, můžete je najít v odpadkovém koši, v prachu nebo i ve vzduchu.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Oblečení není dobré sušit přímo na radiátoru

Nejlépe uděláte, když snížíte vlhkost na minimum. Často větrejte, obzvlášť když máte v bytě vyprané prádlo, které vám musí uschnout. Pokud už se plíseň objeví, použijte dezinfekci. Zamezit byste měli také rosení, proto pravidelně kontrolujte okna i stěny, jestli se na nich nesráží voda. 

iZdroj fotografie: PxHere.com
Co dělat, když se doma plíseň vyskytne? 

Pára v koupelně také přeje plísním. Po každém sprchování tak usušte kout dosucha. Vytřete také podlahu a stěny. Tím se vlhkosti zamezí a nebude se rozšiřovat dále po bytě. Při vaření zase používejte digestoř, kterou pravidelně kontroluje. Myčku po umytí nádobí neotvírejte, ale nechte nádobí uschnout uvnitř.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Mohou se vyvinout alergické reakce
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články