Rodiče statečně sdílí příběh mladé Katky, která si vzala život. Varují rodiny před velký neštěstím a radí, jak tomu předejít

Rodina pocítila obrovský smutek poté, co si jejich 20letá dcera vzala život. Dohnalo ji k tomu ošklivé trauma z dětství. Zabila se až po letech od oné události.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem O'Reillzových
                   

Rodiče se po pár měsících smutku rozhodli sdílet příběh své dcery. Jestli má jejich zpráva, že život stojí za to se ho nevzdat, zachránit jen jednoho člověka, tak se to vyplatilo. Věří totiž, že duševní zdraví je stejně tak důležité jako to fyzické. Důkazem toho byla Caitlin O’Reilly z Newcastlu. Kvůli traumatu z dětství, které nedokázala vstřebat, si v noci, když byla s přáteli venku, vzala život. Její rodiče dnes dělají vše pro to, aby nikdo nezažil takový smutek jako právě oni.

V dětství dostalo její mentální zdraví hodně zabrat

Pro rodiče bylo velice překvapivé, když se jim dívka svěřila o svém traumatu z dětství. Do té doby neměli ani tušení, že se něco takového stalo. Caitlin jim prozradila, že ve 13 letech byla sexuálně zneužita. Tato událost zanechala na její duši nezahojitelnou ránu, kterou pociťovala až do dospělosti. Také na střední škole měla problémy. První den, když se vrátila domů, předloktí měla popsané černým perem.

iZdroj fotografie: Se souhlasem O’Reillzových

Stálo tam: „Ne dost dobrá“. Když se jí rodiče vyptávali, kdo že jí to udělal, její odpověď je dost zaskočila. Řekla totiž, že prý ona sama. Problémem bylo, že se dívka potýkala s těmito potížemi v tak nízkém věku. Rodiče od té chvíle byli jako na nožích. Začali se obávat momentu, že se nevědomky vrátí domů a dcera bude bez tepu nehybně ležet na zemi. Avšak i navzdory démonům, se kterými bojovala, se vždy snažila být nápomocná ostatním dívkám.

Ponocovala do ranních hodin a snažila se pomoct, kde jen mohla

Protože sama věděla, jaké to je být psychicky úplně na dně, snažila se, aby to nikdo další nezažil a aby si nikdo nesáhl na život. Děti ve škole si všimly určitých znamení, která naznačovala, že se Caitlin sebepoškozuje. Proto si pro rady ohledně psychického zdraví chodili za ní. Na sociálních sítích si s nimi psala až do rána. Přesvědčovala je, aby vyhledali pomoc a nenechali to jen tak.

iZdroj fotografie: Se souhlasem O’Reillzových

Denně takhle trávila hodiny dopisováním si s dětmi kolem ní, co si nevěděly rady. Její povaha už taková zkrátka byla a nemohla si nijak pomoct. Ke všem byla tak laskavá, jak jen být mohla, kromě sebe samé. Mezi její silné stránky patřila jak ochota, tak i empatie. Proto si rodiče ani po roce ještě stále nezvykli na to, že jejich dcera není doma s nimi. V lednu měla oslavit 21. narozeniny.

Založení charity a podpůrné nadace na počest Caitlin

Potom, co si jejich dcera vzala život, se rodiče rozhodli vytvořit kolekci triček. Její název byl Caitlin, nabízela celkem šest modelů s povzbuzujícími slogany a citáty, že jste perfektní takoví, jací jste. Jejich poselství patřilo hlavně mladým dívkám, které si nepřijdou dost dobré a hezké. Mělo jim připomenout, že nepotřebují žádné filtry ani photoshop, aby byly krásné a sebejisté.

iZdroj fotografie: Se souhlasem O’Reillzových

Veškerý peněžní výtěžek pak byl věnován fondu, který nabízí mladým lidem pomoc a podporu v oblasti duševního zdraví. Dále rodiče zahájili projekt „Worthy“, který měl za cíl předcházet sebevraždám. Rodiče věděli, že pokud se takto zachrání alespoň jeden život, tak ten Caitlinin nebyl promarněn. A jejich zpráva, kterou by všichni měli slyšet je, že ať už se vám hlavou honí cokoliv, tak to nevzdávejte. Protože každý máme pro co žít.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články