Příběh, který obletěl celý Instagram, se odehrál v Brazílii. Fena sibiřského huskyho dostala díky nové majitelce šanci na lepší život a inspirovala k lepšímu zacházení se zvířaty.
Stává se to čím dál tím častěji. Feny různých plemen jsou pořizovány pouze za účelem plození potomků. Lidé, kteří si říkají jejich majitelé, je drží v malých klecích a neustále je rozmnožují. Tento postup na feně opakují tak dlouho, dokud je toho ze zdravotního hlediska schopná. Jakmile přestane plodit štěňata, stává se pro své majitele nepotřebnou a ti se velmi často se uchylují k tomu, že se jí bezcitně zbaví.
Šance na lepší život
S myšlenkou podobného zacházení se zvířaty se nemohla smířit mladičká Silvia z Brazílie. Sama má zkušenost s chovem psa, kterého jeho původní majitelé odepsali. Již několik let je majitelkou feny huskyho, Mayi, kterou zachránila z otřesných podmínek. Maya byla dlouhé roky držena na omezeném prostoru a nucena k tomu, aby bez přestání produkovala jedno štěně za druhým. Takovýto život se negativně podepsal na jejím zdravotním stavu.
Maya byla nalezena odložená v kleci. Na první pohled působila podvyživeně a velmi unaveně. Při bližším pozorování bylo viditelné, že je ochrnutá na zadní nohy. V kleci byla nucena pít vlastní moč a živit se vlastními výkaly. Hned poté, co ji Silvia spatřila, jí bylo jasné, že musí zuboženému zvířeti pomoct. Feny se okamžitě ujala, vzala si jí domů a dala jí tak šanci na nový a lepší život. Svého rozhodnutí nikdy nelitovala.
Stala se z nich nerozlučná dvojice
Silvie se zrovna nacházela ve složitém období svého života. Procházela komplikovaným rozchodem a nevěděla, kam bude její život dál směřovat. Ráda proto říká, že to není ona kdo fenku zachránil, ale že naopak Maya zachránila ji. Ihned po nalezení ji během následujících 48 hodin neopustila a prošla s ní všechna veterinární vyšetření. Měla velký strach, že Maya nebude schopna přežít do dalšího dne.
Maya ale naopak všechny překvapila. Z fyzických problémů se relativně rychle dostala, problém nastal po stránce psychické. Maya byla velmi vystrašená, neznala totiž lidské pohlazení ani náruč. Její léčba ve finále trvala dlouhé dva roky, nakonec ale byla úspěšná. I přesto, že je kvůli ochrnutí zadních končetin umístěna na invalidní vozík, užívá si dosyta nového života se svou milující paničkou.