Miliony lidí po celém světě začínají svůj den se šálkem kávy. A mnoho z nich ji pije na lačný žaludek. To je bohužel to nejhorší, co můžete pro své tělo udělat. Dlouhodobé důsledky mohou být ničivé.
Mnoho lidí si nedokáže představit začátek dne bez velkého šálku kávy. To je v pořádku, pokud nevynecháte snídani. I když je to jeden z nejúčinnějších antioxidantů, odborníci nedoporučují konzumovat kávu na lačný žaludek. A důvodů k tomu mají skutečně hodně. Pokud si chcete užívat tento lahodný horký nápoj, ale zároveň nezatěžovat přespříliš své tělo, měli byste se v první řadě ráno najíst.
Hladiny kortizolu nebezpečně rychle stoupají
Pokud konzumujeme kávu okamžitě po probuzení, aniž bychom si dali něco k jídlu, může hladina žaludeční kyseliny příliš stoupnout, což může po nějaké době způsobit žaludeční vředy nebo dokonce gastritidu. Tyto zdravotní potíže rozhodně mít nechcete, a to rozhodně ne kvůli kávě. Vředy jsou velmi bolestivé a jejich léčba extrémně nepříjemná.
Dalším velkým problémem při pití kávy na prázdný žaludek je to, že naše hladina kortizolu příliš a velmi rychle stoupá a trvá dlouho, než se vrátí do normálu. Káva konzumovaná na lačný žaludek může také způsobit nadýmání a nepříjemnou nevolnost. To znamená, že vaše milovaná ranní káva může skončit tím, že budete klečet u záchodu a zvracet. Za tyto potíže to rozhodně nestojí. A přitom stačí, když se předtím trochu nasnídáte.
Přidejte běžné nebo kokosové mléko
Pokud se z jakéhokoli důvodu nemůžete nasnídat před kávou, přidejte do kávy trochu mléka nebo kokosového mléka. Kokosové mléko obsahuje živiny, které jsou pro tělo velmi důležité. To může také poskytnout tělu kalorie, jako kdybyste měli malou snídani.
Chcete-li zmírnit hořkou chuť kávy, přidejte při konzumaci špetku skořice. Ale i při vaření můžete do nádoby vedle mleté kávy přidat malou lžičku skořice. Díky tomu bude káva velmi příjemná a navíc ještě zvýšíte její zdravotní hodnotu. Můžete si díky tomu užít jedinečnou chuť kávy, posílit trochu své zdraví a přitom doplnit svou energii před náročným dnem.