Žena si přivodila vážné zdravotní problémy kvůli tomu, že si čistila uši vatovými tyčinkami. Tato metoda čištění uší není pro lidi příliš vhodná.
Vatové tyčinky zná nejspíše každý člověk. Dříve se vyráběly z plastu, nyní se muselo přistoupit na ekologičtější variantu, kterou je buď dřevo, nebo papír. Ženy tuto malou vychytávku používají hlavně při líčení, když se jim obtiskne na horní víčko řasenka. Vatové tyčinky však používají téměř všichni lidé k čištění uší. Tato žena je k tomuto účelu používala také, ale později se u ní začaly objevovat komplikace a zdravotní potíže.
Žena si čistila uši vatovými tyčinkami
Jako jiní lidé si i Jasmine z Austrálie (37 let) čistila pravidelně uši vatovými tyčinkami. Jedná se o velice jednoduchý způsob, jak se zbavit ušního mazu a nánosu, který se do lidského ucha běžně dostává. Po nějaké době však začala mít žena problémy se sluchem. Objevovaly se u ní bolesti a ona si myslela, že je to kvůli nahromaděnému mazu v uších. Začala si čistit uši častěji, aby se problémů zbavila.
Zánět středního ucha
Jelikož její problémy nepřestávaly, ale spíše se zhoršovaly, rozhodla se pro návštěvu lékaře, aby se zbavila nepříjemných a bolestivých pocitů. Lékař jí diagnostikoval zánět středního ucha a předepsal ženě antibiotika. Jasmine tedy začala dodržovat pokyny od doktora, avšak stav se nelepšil. Jednoho dne dokonce našla na vatové tyčince krev, což ji velmi vyděsilo. Vydala se proto ihned do nemocnice.
Další diagnóza od lékařů
V nemocnici jí lékaři oznámili, že se nakazila bakteriální infekcí, která napadá část mozku, ucha a lebky. Ihned byla odeslána na operační sál, aby se zamezilo dalšímu šíření infekce. Podle lékařů měla přijít už před 5 lety. Operace nakonec trvala přes 5 hodin. Chirurgové odebrali ženě část infikované tkáně a také museli zrekonstruovat zvukovod. Při operaci bylo nalezeno i několik zbytků bavlněných vláken v uchu.
Opatrné čištění uší
Pokud patříte mezi jedince, kteří si rádi pravidelně čistí uši s pomocí vatových tyčinek, zkuste raději něco jiného. S vatovými tyčinkami si můžete poškodit uši, způsobit si paralýzu obličeje nebo závratě. Dobrou volbou jsou například rostlinné či přírodní roztoky. V prašném prostředí používejte špunty do uší a snažte se o své uši starat, abyste s nimi neměli potíže.
Jaké způsoby používáte k čištění uší vy?