Nainstaloval skrytou kameru, aby zjistil, co jeho pes dělá, když není doma. Po přehrání snímků byl zaskočen

Lidé nechávají své domácí mazlíčky doma, když odcházejí do práce či za zábavou. Univerzitní profesor Daniel Mills zjistil, jak naši čtyřnozí miláčci prožívají čas o samotě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Také necháváte své domácí mazlíčky doma o samotě, když někam odcházíte? Říkáte si, že to nějak vydrží? Zvířata jsou však mnohem inteligentnější, než si myslíme. K zajímavým poznatkům o této problematice došli univerzitní profesor Daniel Mills a bristolská doktorka Emily Blackwell. Několik majitelů se rozhodlo umístit ve svých domovech skryté kamery, aby zjistili, jakým činnostem se jejich čtyřnozí miláčci věnují v době jejich nepřítomnosti.

Nastavení skryté kamery a překvapivé série snímků

Série snímků dokládají velmi špatnou snášenlivost samoty, zejména u psů. Jeden německý ovčák nejmenovaného majitele vždy vydává zvuky podobné pláči. Kromě srdceryvného naříkání také chodí pro svůj obojek položený na polici a drží ho v tlamě, čímž dává najevo svůj zájem o lidskou společnost a procházku. Jiní psí mazlíčci většinu dne prosedí za oknem a pozorují dění kolem jejich bydliště. Když je domácích zvířátek víc, tak se často zabaví spolu formou zábavné hry. Samozřejmě existují i takoví, kteří celý čas strávený bez páníčka prospí.

iZdroj fotografie: PxHere

Spousta majitelů byla činnostmi svých domácích zvířatech překvapena. A to ať už v dobrém, či špatném smyslu. Do povědomí každého zodpovědného páníčka by měl patřit přehled o aktivitách zvířecích členů domácnosti. Dá se tím předejít mnohým neštěstím a zdravotním problémům. Například může kamera zachytit vaši kočku, jak každý den okusuje část pohovky, kterou běžně nevidíte a nekontrolujete. Dále je jemné špehování pejska dobré pro přizpůsobení domácího prostředí jeho oblíbeným zvykům.

Výzkumy a doporučení univerzitních profesorů

Prvním zúčastněným profesorem v této problematice je Daniel Mills, jenž učí na univerzitě v anglickém Lincolnu. Promluvil o svých poznatcích ohledně pravé a levé hemisféry psů. Podle jeho teorie se levá psí hemisféra stává aktivní, když se přemnoží negativní pocity. Ty mohou vzniknout právě z nedostatečného kontaktu s lidmi, přílišné samoty a v mnoha případech z obyčejné nudy. Zatímco když jsou psi šťastní, tak je ovládá jejich pravá hemisféra. Pozitivně naladěné pocity mohou pocházet z her s lidmi nebo už jen z jejich přítomnosti.

iZdroj fotografie: Freepik

Další pohled na věc představila doktorka Emily Blackwell. Paní doktorka přednáší na univerzitě v anglickém Bristolu. Její doporučení jsou hračky pro domácí mazlíčky. Nezáleží na druhu, ani provedení, hlavně aby zvíře zaujaly a odvedly pozornost. Jakmile se pes zabaví, nebude vnímat samotu a čas strávený bez majitelů. Díky tomu bude méně ve stresu a ne tak nervózní. Tyto hračky se dají koupit jak na internetu, tak ve specializovaných prodejnách. Někteří majitelé dokonce zakládají diskuze na sociálních platformách a hledají ty nejlepší formy těchto zábavných prvků.

Co dělá váš mazlíček, když nejste doma?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články